Partner serwisu

Zielona Góra: Nowe trasy do Skandynawii, Chorwacji i na Ukrainę?

Redakcja/inf. pras. 20.05.2021

Zielona Góra: Nowe trasy do Skandynawii, Chorwacji i na Ukrainę?
fot. Witold Urbanowicz
Port Zielona Góra-Babimost został od 18 maja otwarty dla ruchu lotniczego. Ponad dwumiesięczne zawieszenie przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” było efektem utrzymującej się trudnej sytuacji epidemicznej. Na razie krajowe rejsy do Warszawy oferują jedynie PLL LOT. Być może pojawią się nowe kierunki – spekuluje "Gazeta Lubuska".
Wyloty narodowego przewoźnika do stolicy zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz. 8:50. Lądowanie przewidziano na godz. 9:55. Rejsy powrotne w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedzielę wystartują o godz. 19:40 i dolecą do Zielonej Góry o godz. 20:45. Taki rozkład będzie obowiązywał do 28 października 2021 roku. Po 31 października sytuacja ponownie ulegnie zmianie. Do 30 grudnia bieżącego roku z Lotniska Chopina samolot wystartuje o godz. 19:35.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce w rozkładzie lotów zielonogórskiego portu pojawią się nowe destynacje. Według informacji "Gazety Lubuskiej" trwają rozmowy z przedstawicielami przewoźników, oferujących loty na Ukrainę i do kilku miast Skandynawii. Poza tym brana jest pod uwagę rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych. Najbliżej uruchomienia jest regularna trasa do jednego z lotnisk w Chorwacji.

Większa liczba planowanych połączeń, głównie tanich linii lotniczych i ewentualnie PLL LOT, wymusza również inwestycje w infrastrukturę. Zielonogórski port ma być rozbudowany zgodnie z przewidywanym wzrostem obsługiwanych pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony