Partner serwisu

Zielona Góra: Maj lepszy niż przed pandemią

Redakcja/inf. pras. 10.06.2022

Zielona Góra: Maj lepszy niż przed pandemią
fot. Witold Urbanowicz
Maj był kolejnym rekordowym miesiącem dla portu lotniczego w Zielonej Górze. Rośnie liczba odprawianych pasażerów. W porównaniu z kwietniem odnotowano także wyraźny wzrost operacji lotniczych.
W minionym miesiącu z usług zielonogórskiego lotniska skorzystało ponad 2700 osób. To aż 40 procent więcej w porównaniu z kwietniem 2022. O ponad 17 proc. wzrosła liczba operacji lotniczych. Podwoiła się liczba lotów szkolnych, przybyło także operacji w ruchu general aviation.

O dużej dynamice wzrostu świadczy fakt, że maju 2022 lubuski port odprawił więcej pasażerów, niż w całym pierwszym kwartale 2021 roku. Jeszcze lepiej wygląda porównanie kwietnia tego roku z analogicznym okresem roku 2019. W roku 2022 obsłużono już o 59,5 proc. pasażerów więcej niż w ostatnim roku przed pandemią COVID-19.

Od stycznia do końca maja z usług zielonogórskiego lotniska skorzystało ponad 9000 podróżnych. To kolejny rekord, jeśli porównamy dane z ostatnich trzech lat. W stosunku do tego samego okresu roku 2019 tegoroczny wynik jest lepszy o 17 proc. Według prognoz kolejne miesiące również okażą się rekordowe, między innymi dzięki nowym wakacyjnym połączeniom, które będą realizowane z lotniska w Zielonej Górze.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony