Partner serwisu

Zielona Góra: Kolejny rekordowy miesiąc. Lepiej niż przed pandemią

Redakcja/inf. pras. 12.08.2022

Zielona Góra: Kolejny rekordowy miesiąc. Lepiej niż przed pandemią
fot. Witold Urbanowicz
Lotnisko w Zielonej Górze bije kolejne rekordy. W lipcu port w Babimoście obsłużył ponad 7 tysięcy pasażerów. Takiego wyniku nie odnotowano nawet przed pandemią.
W lipcu za sprawą nowych wakacyjnych połączeń wzrosło zainteresowanie lotami zagranicznymi. Ogółem z skorzystało z nich ponad 4 tysiące pasażerów. To aż o 170 procent więcej w porównaniu z czerwcem. W te wakacje z Zielonej Góry można polecieć do Rijeki, Burgas i Antalyi.

Nieco więcej niż w czerwcu obsłużono także podróżnych na rejsach krajowych. Na trasach między Zieloną Górą a Warszawą lub Gdańskiem podróżowało ponad 3 tysiące osób.

W sumie lipcowe raporty na lotnisku w Zielonej Górze odnotowują 7 120 odprawionych pasażerów. To niemal 62 procent więcej w porównaniu z najlepszym dotychczas tegorocznym czerwcem i 58 procent więcej z zestawieniu z lipcem 2019 roku – ostatniego przed pandemią. Zrealizowano też 364 operacje startów i lądowań.

Takie wyniki pokazują, że nie tylko chętnie wracamy do latania, ale są także najlepszym dowodem na to, że wakacyjne kierunki uruchomione z zielonogórskiego lotniska okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony