Partner serwisu

Zawieszenie lotów do Miami w gestii Donalda Trumpa

Rafał Dybiński 04.04.2020

Zawieszenie lotów do Miami w gestii Donalda Trumpa
fot. Miami-Dade Aviation Dept
Burmistrz Miami Francis Suarez poprosił prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o zawieszenie lotów na międzynarodowe lotnisko w Miami – informuje stacja CNBC.
Na Florydzie już 9 008 osób uzyskało dotychczas pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Według stanowego departamentu zdrowia zmarły 144 osoby, a hospitalizowanych zostało 1167.

– Jako burmistrz miasta proszę o natychmiastowe zawieszenie lotów międzynarodowych i krajowych na lotnisko w Miami oraz o nadanie priorytetu przepływowi zaopatrzenia medycznego, żywności i środków ochrony osobistej w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 – napisał burmistrz w oficjalnym liście skierowanym do głowy państwa.

Najbardziej dotknięte stany pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 to Nowy Jork, New Jersey, Kalifornia i Waszyngton.

Wcześniej gubernator Florydy Ron DeSantis wydał nakaz, aby wszyscy mieszkańcy pozostali w domu podczas pandemii, dołączając w ten sposób do większości stanów, które już nałożyły podobne ograniczenia na przemieszczanie się ludzi. Mieszkańcy mogą opuścić swoje domy jedynie z ważnych powodów.

Port lotniczy Miami posiada cztery pasy startowe, w tym trzy ułożone równolegle do siebie. Swoją bazę mają tutaj American Airlines, a korzystają z niego również Frontier Airlines oraz południowoamerykańskie LATAM i Avianca. W ubiegłym roku najwięcej podróżnych (928 tys.) przemieściło się stąd do Atlanty w stanie Georgia oraz do Sao Paulo w Brazylii, gdzie odleciało 830 132 pasażerów. Mocno obłożonymi destynacjami są również Nowy York–LaGuardia (821 tys.), Londyn-Heathrow (776 480) oraz argentyńskie Buenos Aires-Ezeiza, dokąd udało się przed rokiem 735 222 podróżnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo