Partner serwisu

Zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca. Jest nowe rozporządzenie

simetra 05.06.2020

Zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca. Jest nowe rozporządzenie
fot. Lotnisko im. F. Chopina
5 czerwca wieczorem opublikowane zostało nowe rozporządzenie rady ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca. Nowe przepisy nie zmieniają zasad wykonywania lotów krajowych.
Zgodnie z przyjętym 5 czerwca rozporządzeniem w sprawie zakazów w ruchu lotniczym wprowadzony zostaje zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe.

Podobnie jak w obowiązującym obecnie rozporządzeniu zakaz ten nie dotyczy lotów czarterowych realizowanych na zlecenie organizatora turystyki, które zostały zamówione przed 15 marca, czarterów na zlecenie Prezesa Rady Ministrów oraz na zlecenie innych podmiotów jeśli samolot posiada nie więcej niż 15 miejsc pasażerskich. Ograniczenia nie dotyczą także czarterów realizowanych na zlecenie innych państw, w celu powrotu ich obywateli.

PLL LOT jak dotąd informował o zwieszeniu lotów międzynarodowych właśnie do 16 czerwca. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że połączenia do innych państw nie będą jednak dostępne do końca miesiąca. W ostatni czasie lot ogłaszał zawieszanie lotów międzynarodowych na terminy dłuższe niż podawane w rozporządzeniach.

Dzisiaj narodowy przewoźnik, który od 1 czerwca uruchomił przewozy krajowe, ogłosił za to, że od 20 czerwca będzie latał między Rzeszowem a Gdańskiem oraz między Krakowem a Olsztynem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo