Partner serwisu

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. LOT wysyła Dreamlinera, będzie rozporządzenie i dodatkowe testy

Emilia Derewienko 21.12.2020

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. LOT wysyła Dreamlinera, będzie rozporządzenie i dodatkowe testy
fot. S. Fuśnik, Ł. Jagodziński, M. Kwasowski/ LOT
– Dzisiaj wyjdzie nowe rozporządzenie o zakazie lotów, które wejdzie w życie 28 grudnia. Aktualne obostrzenia, nie licząc zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, są utrzymane do 27 grudnia i nie planujemy zmian w tym zakresie – powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Müller.
Zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii, ze względu na nową mutację koronawirusa, zacznie obowiązywać od północy z poniedziałku na wtorek (z 21 na 22 grudnia). Dzisiaj też odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po zakończonym spotkaniu z dziennikarzami rozmawiał rzecznik rządu, Piotr Müller.

Dodatkowe testy na koronawirusa, nowe rozporządzenie

– Loty do Wielkiej Brytanii zawieszamy do odwołania. Ta odmiana wirusa od jakiegoś czasu jest w Europie, ale każdy, kto wróci z Wielkiej Brytanii lub wrócił w ciągu ostatnich kilku dni i czuje niepokój, może poddać się bezpłatnym testom na obecność koronawirusa – poinformował rzecznik rządu.

Jak dodał, w poniedziałek 21 grudnia wyjdzie nowe rozporządzenie o zakazie lotów, które wejdzie w życie 28 grudnia. – Aktualne obostrzenia, nie licząc zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, są utrzymane do 27 grudnia i nie planujemy zmian w tym zakresie – dodał Piotr Müller.

Jak przyznał, decyzja o zamknięciu granic dla przylatujących z Wielkiej Brytanii była trudna, ale konieczna, choć nie można tracić czujności. – Podobne obostrzenia obowiązywały wiosną tego roku i były na znacznie szerszą skalę. Aktualnie większe ryzyko stanowią osoby w kraju, które nie przestrzegają obostrzeń – przyznał rzecznik rządu. Müller dodał również, że szczepionka powinna poradzić sobie z mutacją koronawirusa. Pierwsze osoby mogłyby zostać zaszczepione już 27 i 28 grudnia.

Dreamliner LOT-u w drodze do Wielkiej Brytanii

Rzecznik rządu podkreślił, że w dniu dzisiejszym nie będzie organizowanych wzmożonych lotów do Wielkiej Brytanii, na kształt wiosennej akcji repatriacyjnej. Jak się jednak okazuje, Polskie Linie Lotnicze LOT wysłały dzisiaj szerokokadłubowy samolot – Boeinga 787 Dreamliner z Warszawy do Londynu-Heathrow. Maszyna może zmieścić na pokładzie prawie 300 osób, co byłoby ostatnią szansą na powrót na święta do Polski, przed wejściem w życie jutrzejszego zakazu lotów do Wielkiej Brytanii.

– Pierwszy rejs odbył się rano, a na lot popołudniowy podstawimy Boeinga 787-9 Dreamliner – powiedział rzecznik LOT-u, Krzysztof Moczulski. Istotnie, mniejszy Boeing 737 poleciał dziś o godzinie 7:35 na londyńskie lotnisko Heathrow. Ma lądować w Warszawie po 13:00. Z kolei start Dreamlinera zaplanowany jest na 15:40 z Lotniska Chopina. Samolot powróci do Warszawy dzisiaj na godzinę 22:05.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony