Partner serwisu

Zakaz lotów do 43 krajów. Na liście nie ma Hiszpanii, są Rosja i Chiny

Emilia Derewienko 25.08.2020

Zakaz lotów do 43 krajów. Na liście nie ma Hiszpanii, są Rosja i Chiny
fot. Piotr Bożyk
W dzienniku ustaw Rady Ministrów opublikowano rozporządzenie z dn. 25 sierpnia 2020 roku o zakazie lotów do kolejnych, w sumie 43 krajów. Zapisy wchodzą w życie od 26 sierpnia i będą obowiązywać do 1 września.
Od 26 sierpnia (środa) wprowadza się zakaz lądowania samolotów, wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium 43 krajów. Zakaz obowiązuje połączenia z: Bośni i Hercegowiny, Chin, Czarnogóry, Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Rosji, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Królestwa Eswatini, Meksyku, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Argentyny, Armenii, Chile, Dominikany, Ekwadoru, Republiki Gabońskiej, Gwatemali, Hondurasu, Iraku, Kazachstanu, Kirgistanu, Kolumbii, Kosowa, Kostaryki, Macedonii, Malediwów, Mołdawii, Panamy, Peru, Republiki Południowej Afryki, Salwadoru, Serbii, Singapuru, Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych, Omanu, Luksemburga, Boliwii i Bahamów.

Zakazu nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów czy realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych.

Obecne rozporządzenie, w przeciwieństwie do wcześniejszych dokumentów o 14-dniowej ważności, traci moc już 1 września 2020 roku. Ma to zapewne związek z dzisiejszymi zapowiedziami wiceministra infrastruktury, Marcina Horały, jakoby na wrześniowej liście pojawiły się turystyczne Hiszpania czy Malta. Rząd chce w ten sposób dać podróżnym więcej czasu na powrót do kraju. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo