Partner serwisu

Z Warszawy do Babimostu nadal z LOT-em

Emilia Derewienko 29.01.2021

Z Warszawy do Babimostu nadal z LOT-em
fot. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
– Podpisaliśmy umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na realizację połączeń na trasie Zielona Góra – Warszawa – poinformował członek zarządu lotniska, Marcin Jabłoński. Loty między miastami będą realizowane pięć razy w tygodniu.
Chodzi o realizację zadania „Promocja Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do lotniska im. F. Chopina w Warszawie”. Wykonawca umowy zobowiązany jest do promocji województwa w liniach lotniczych oraz na trasach przewoźnika lotniczego, który zapewni połączenia lotnicze z lotniska Babimost 5 razy w tygodniu w całym okresie trwania umowy na trasie Zielona Góra (IEG) – Warszawa.

Samolot z Zielonej Góry do Babimostu wystartuje o godzinie 8:50, na Lotnisku Chopina lądując o 9:55. Połączenie będzie realizowane w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki. Z kolei loty w przeciwnym kierunku będą się odbywały o godz. 17:20, z lądowaniem w Babimoście o 18:25 w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i niedzielę. Rozkład będzie obowiązywał od 1 lutego do 26 marca 2021 roku.

Z kolei od 29 marca harmonogram lotów nieco się zmieni: loty poranne pozostaną bez zmian, natomiast z Warszawy do Zielonej Góry samolot wystartuje o 19:40, w Babimoście lądując o 20:45 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedziele. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 28 października 2021 roku. Po 31 października sytuacja ponownie ulegnie zmianie. Do 30 grudnia tego roku z Lotniska Chopina samolot wystartuje o 19:35.

Na skutek sytuacji związanej z pandemią COVID-19 umowa zakłada mniejszą liczbę lotów w stosunku do roku ubiegłego. W związku z nowym rozkładem lotów zmienił się także rozkład jazdy autobusów przewożących pasażerów z Zielonej Góra na lotnisko Zielona Góra-Babimost.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony