Partner serwisu

Wzrost zleceń na usługi Chapman Freeborn

Rafał Dybiński 02.04.2020

Wzrost zleceń na usługi Chapman Freeborn
Fot. Tomasz Sniedziewski
Chapman Freeborn odnotował gwałtowny wzrost zleceń – informuje "Air Cargo News". Broker czarterowy przewozi aktualnie towary i materiały medyczne z Chin do Europy i Afryki. 
Zazwyczaj ładunkiem są respiratory, ratujące życie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Firma zapewnia obecnie setki ton pomocy niezbędnej na dotkniętych pandemią obszarach.

Chiny to największy na świecie producent medycznych maseczek na twarz. Państwo Środka wytwarza aktualnie ponad 100 milionów produktów dziennie, co jest wzrostem o około 500 proc. od początku pandemii. Maseczki są transportowane po całym świecie w celu wsparcia reakcji medycznej.

– Wszyscy jesteśmy bardzo zajęci prośbami o pilny ładunek z Chin. Nie tylko nasze biura w Europie i Afryce, ale także nasze biura w Ameryce Północnej – ujawnił Pierre Vanders, dyrektor ds. ładunków Chapman Freeborn.

– Największym problemem, przed którym stoimy, jest pojemność. Istnieje prawdziwy tego niedobór, ale udało nam się już zorganizować wiele bezpośrednich lotów – podsumował Pierre Vanders.

Chapman Freeborn jest członkiem rodziny Avia Solutions Group, największej grupy biznesowej branży lotniczej i kosmonautycznej z Europy Środkowej i Wschodniej. Broker posiada 83 biura i stacje produkcyjne świadczące usługi i rozwiązania lotnicze na całym świecie. Działa 45 lat na rynku czarterów samolotów cargo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo