Partner serwisu

Wzrost o ponad 60 proc. rezerwacji biletów na loty z Polski do USA

inf. pras 04.11.2021

Wzrost o ponad 60 proc. rezerwacji biletów na loty z Polski do USA
fot. Piotr Bożyk
Zgodnie z postanowieniami Białego Domu od listopada obcokrajowcy ponownie będą mogli podróżować po USA, pod trzema warunkami: pełne zaszczepienie, negatywny wynik testu na Covid i podanie danych o miejscu pobytu. Wedle danych firmy technologicznej z sektora travel Kiwi.com, po ogłoszeniu informacji we wrześniu o ponownym otwarciu się na turystów wyszukiwania lotów z Polski do USA odnotowały wzrost na poziomie ponad 63 proc.
Dodatkowo Kiwi.com sprawdziła, jak Polacy podróżują do USA, a także przygotowała kilka cennych podpowiedzi, jak kupić tani bilet i skąd podróżować najszybciej i najdogodniej.

– Stany Zjednoczone zgodnie z zapowiedziami ponownie otwierają się na turystów, w tym również turystów biznesowych. USA to zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych kierunków, którego popularność jest uniwersalna i ponadczasowa. Po ogłoszeniu przez USA informacji o ponownym otwarciu się na obcokrajowców wzrost wyszukiwań lotów do USA z Polski wzrósł o ponad 63 proc. Najczęściej wyszukiwane przez Polaków destynacje to Nowy Jork, Miami, Los Angeles, a także San Francisco czy Honolulu. Trzy pierwsze najczęściej wyszukiwane miasta pokrywają się z tymi, do których Polacy podróżują najczęściej. Z naszych danych wynika, że najszybciej i najdogodniej, z maksymalnie jedną przesiadką, będziemy podróżować z portów lotniczych w Warszawie i w Krakowie – mówi Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor ds. zarządzania doświadczeniem klienta w Kiwi.com.

Polacy decydując się na podróż do Stanów Zjednoczonych najczęściej wybierają Nowy Jork, Miami czy Los Angeles. Poza podium znalazły się również Chicago oraz Orlando. Trzy pierwsze najczęściej rezerwowane destynacje w USA pokrywają się z tymi najczęściej wyszukiwanymi. Oprócz nich, Polacy szukają tanich połączeń do San Francisco, Chicago oraz Honolulu.

Kiwi.com sprawdziła, że średnia cena za bilet do Nowego Jorku to około 603 euro, do Miami 477 euro, a do Los Angeles 775 euro. Z kolei do najtańszych destynacji z Polski do USA należą: Austin – średnia cena biletu to 222 euro, Seattle – średnia cena biletu to 234 euro oraz Nowy Orlean – polecimy tam średnio za 236 i Boston na poziomie 238 euro. 

Kiwi.com wskazuje, że najdogodniejsze połączenia z Polski do USA są oferowane z portów lotniczych w Warszawie i Krakowie. To właśnie z tych dwóch miast podróż będzie trwała najkrócej, z maksymalnie jedną przesiadką. Polacy podróżując do USA najczęściej przesiadają się w Madrycie, Amsterdamie i Frankfurcie.Dane z wyszukiwarki Kiwi.com wskazują, że ponad 41 proc. spędzi w USA ponad 7 dni. Z kolei 53 proc. pozostanie tam około trzy dni bądź mniej, co wskazywałoby na potencjalną podróż w interesach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony