Partner serwisu

Wzrost o 251 proc. pasażerów airBaltic. Gauss: Jesteśmy gotowi na więcej

Rafał Dybiński 18.08.2020

Wzrost o 251 proc. pasażerów airBaltic. Gauss: Jesteśmy gotowi na więcej
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic przewiozły w lipcu bieżącego roku 151 529 pasażerów z Rygi, Tallina i Wilna. To aż o 251 proc. więcej niż w poprzednim miesiącu.
– Lipiec był drugim pełnym miesiącem, odkąd wznowiliśmy naszą działalność w dniu 18 maja. Cieszymy się, że airBaltic utrzymały loty we wszystkich krajach nadbałtyckich, wznawiając więcej rejsów do wielu miejsc docelowych. Rozwijając sieć naszych destynacji, nadal zachowujemy wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa w celu ochrony naszych pasażerów i pracowników – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

– Przewieźliśmy ponad dwukrotnie więcej pasażerów niż miesiąc wcześniej. Jesteśmy gotowi kontynuować jeszcze więcej operacji lotniczych z krajów bałtyckich do całego świata, ale zmieniające się niemal codziennie w Europie zasady dotyczące wirusa COVID-19 ograniczają nas w osiągnięciu poziomów, które już planowaliśmy na lipiec - dodał sternik przewoźnika z Łotwy.

Linie lotnicze airBaltic zamierzają obsługiwać 82 połączenia w sezonie letnim 2021 roku. Pod koniec sierpnia bieżącego roku w siatce przewoźnika z Łotwy będzie 69 tras. Nowością są również rejsy na Rodos. Na tej trasie do Grecji z Rygi w drugim wakacyjnym miesiącu lata również duński FlexFlight.

Aktualnie narodowy przewoźnik Łotwy obsługuje bezpośrednie rejsy z Rygi do Tallina w Estonii, Wilna na Litwie, Dubrownika, Rijeki i Splitu w Chorwacji, Barcelony w Hiszpanii, Nicei we Francji, Larnaki na Cyprze, a także do Rzymu, Katanii oraz Mediolanu we Włoszech. Poza tym wznowił loty do Billund w Danii, Rejkiawiku na Islandii, Madrytu w Hiszpanii, Zurychu w Szwajcarii, Turku w Finlandii, Pragi w Czechach, Stuttgartu w Niemczech, Budapesztu na Węgrzech, a także do Warszawy w Polsce. Dodatkowo obsługuje krajowe połączenie z Lipawą.

Linie lotnicze airBaltic zostały założone w 1995 roku i łączą region Morza Bałtyckiego z destynacjami w Europie Środkowej, na Bliskim Wschodzie i Rosji. Jej głównym udziałowcem jest państwo łotewskie, które posiada około 80 proc. akcji. Reszta należy do Larsa Thuesena. Przewoźnik wykorzystuje do obsługi 22 samoloty airbusa A220-300.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony