Partner serwisu

Wzrost liczby operacji lotniczych w Europie. Kwiecień najgorszy w Anglii

Redakcja/inf. pras. 16.05.2021

Wzrost liczby operacji lotniczych w Europie. Kwiecień najgorszy w Anglii
fot. Martin Roell, CC BY-SA 2.0
Średnia miesięczna operacji lotniczych w Europie lekko wzrosła i wyniosła w kwietniu 10885 dziennie – poinformowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, opierająca się na danych z EUROCONTROL.
Najmniej pracowitym dniem była sobota 17 kwietnia, kiedy zanotowano 9063 lotów. Po raz pierwszy od jesieni 2020 roku udało się przekroczyć dziennie 12 tys. lotów. 9 kwietnia odnotowano ich bowiem 12902.

Linie lotnicze Turkish Airlines, mimo spadków, obsługiwały najwięcej rejsów, przy średniej liczbie 795 lotów dziennie. Od 1 do 30 kwietnia bieżącego roku ruch między Europą a USA spadł o 63 proc. Ruch między Europą a Azją był niższy natomiast o 48 proc.

Największy spadek operacji na Starym Kontynencie, w odniesieniu do kwietnia 2019 roku, zanotowały Brussels Airlines. W przypadku przewoźnika z grupy Lufthansa było to aż 99 proc. Norwegian Air zanotowały 96 proc. mniej operacji, a spadek w easyJet wyniósł 95 proc. Czwartą lokatę w tym negatywnym zestawieniu zajęły Aer Lingus. Przewoźnik z grupy IAG odnotował spadek operacji o 93 proc. W przypadku British Airways oraz Ryanair było ich mniej o 88 proc.

Polskie Linie Lotnicze LOT zakończyły kwiecień ze spadkiem o 72 proc. Nieznacznie lepszy wynik, bowiem 70 proc. mniej operacji w porównaniu z kwietniem 2019 roku, zanotowano na warszawskim Lotnisku Chopina. Spośród kluczowych europejskich portów lotniczych najgorzej wypadły Londyn City Airport i Londyn-Gatwick, gdzie statystyki były słabsze o 96 proc. Bardzo słabo wyglądało to również w Manchesterze, gdzie operacji lotniczych było mniej o 91 proc. Powodów do ulgi trudno nadal szukać także w Monachium, gdzie spadek był na poziomie 83 proc.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony