Partner serwisu

Wystartowała nowa linia Wizz Air Abu Dhabi! Po Grecji, kolejnym kierunkiem Izrael

Emilia Derewienko 15.01.2021

Wystartowała nowa linia Wizz Air Abu Dhabi! Po Grecji, kolejnym kierunkiem Izrael
fot. Wikipedia
W piątek 14 stycznia swoje pierwsze połączenie zainaugurowała nowa linia lotnicza, Wizz Air Abu Dhabi, zbazowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na początek przewoźnik uruchomił dwie trasy do Grecji, a połowie lutego – do Tel Awiwu w Izraelu.
Wizz Air Abu Dhabi wyruszył w swój pierwszy lot. Inauguracyjny rejs nowej linii odbył się z Abu Zabi do Aten. Cały lot został w pełni zarezerwowany w obu kierunkach.

Najnowszą linią lotnicza korzysta z łagodzenia napięć na Bliskim Wschodzie. Nowy przewoźnik ujawnił już swoje pierwsze dwa kierunki – będą to Ateny i Saloniki. Trzecie miejsce docelowe było niewielkim zaskoczeniem, ponieważ od połowy lutego linie uruchomią połączenia do Tel Awiwu w Izraelu. Bilety do najnowszego celu podróży są już w sprzedaży.

Od czasu zawarcia historycznego porozumienia pokojowego w sierpniu ubiegłego roku, wiele linii lotniczych zaczęło obsługiwać połączenia między Izraelem a ZEA. Etihad był pierwszym, który przewiózł pasażerów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Izraela. Po tym wydarzeniu podpisano dwustronną umowę o komunikacji lotniczej, która zezwalała na 28 tygodniowych lotów między krajami.

Przeloty od tamtego momentu obsługują flydubai i Gulf Air, a także izraelskie linie lotnicze Arkia i El Al. Także Israir latał do Bahrajnu i planuje loty do Dubaju. Linie Emirates mają uruchomić połączenia do Tel Awiwu w przyszłym miesiącu.

Dyrektor generalny Wizz Air, Jozsef Varadi, powiedział, że społeczność lotnicza entuzjastycznie wita tę zmianę polityczną. – Myślę, że to niezwykle ekscytujący krok z politycznego punktu widzenia – otwarcie rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Izrael. Wizz Air to największy międzynarodowy przewoźnik w Izraelu – mamy długą historię działania w tym kraju – podkreślił prezes Wizz Air.

Tani przewoźnik z Bliskiego Wschodu został założony 12 grudnia 2019 roku jako spółka joint venture pomiędzy państwowym holdingiem ADQ z Abu Zabi, który posiada 51 proc. akcji oraz węgierskim niskokosztowcem Wizz Air, który ma 49 proc. udziałów w całym projekcie. Pierwotnie zakładano uruchomienie połączeń już minionego lata, ale pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 oraz spadek popytu zniweczyły ambitne plany.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony