Partner serwisu

PLL LOT z pasażerami do Mumbaju. Rusza druga trasa do Indii

Redakcja/inf. pras. 31.05.2022

PLL LOT z pasażerami do Mumbaju. Rusza druga trasa do Indii
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły 31 maja rejsy do Mumbaju. To druga trasa narodowego przewoźnika do Indii. Na początku wiosny podróżni wylatujący z Warszawy zyskali bowiem loty do stołecznego Delhi.
– Indie są jednym z najbardziej egzotycznych kierunków w naszej siatce połączeń. Cieszymy się, że po przerwie związanej z pandemią nasze Dreamlinery mogą znów tam lądować. Zapewnienie bezpośredniego połączenia jest bardzo ważnym elementem zacieśniania współpracy polsko-indyjskiej. To również świetna oferta dla Polaków, którzy wybiorą Indie na swój wakacyjny kierunek. Jestem przekonany, że pasażerowie z Delhi i Mumbaju także docenią połączenie, które w komfortowy sposób umożliwi im dotarcie do wielu miast Europy, a także USA i Kanady – podkreślił pod koniec marca Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Boeingi 787 startują do Mumbaju we wtorki i soboty. Wyloty z Warszawy zaplanowano na godz. 15:40. Rejs potrwa blisko osiem godzin, w czasie których Dreamliner pokona niemal 6500 kilometrów. Lot powrotny wystartuje z Mumbaju o godz. 8:45 lokalnego czasu w środy i niedziele. Lądowanie w stolicy Polski przewidziano na godz. 13:40.

Trasa do Delhi jest natomiast obsługiwana już pięć razy w tygodniu. Wyloty z Warszawy odbywają się o godz. 18:25 w poniedziałki, wtorki, środy, piątki oraz niedziele. Rejs trwa w tym przypadku nieco ponad osiem godzin, w czasie których Dreamliner pokonuje ponad 7000 kilometrów. Lot powrotny startuje z Delhi o godz. 8:00 lokalnego czasu w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki oraz soboty. Pół godziny dłuższy rejs do Warszawy ląduje na Lotnisku Chopina o godz. 13:10, uwzględniając strefy czasowe.Na trasach do Indii LOT przygotował dla pasażerów dedykowany produkt, zawierający elementy indyjskie – posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi, a także filmy z gatunku Bollywood. Bilety na połączenia PLL LOT do największego kraju Azji Południowej są dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie narodowego przewoźnika, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

W niedawnej rozmowie z Rynkiem Lotniczym Michał Grochowski, dyrektor Biura Cargo i Poczty PLL LOT przypomniał, że narodowy przewoźnik znad Wisły latał już w ubiegłym roku pięć razy w tygodniu do Indii z usługami cargo.  – I do tej pory latamy. To, że pasażerowie nie latali do Delhi, nie znaczy, że nie realizowaliśmy połączeń cargo. Nasze Dreamlinery trzy razy w tygodniu były w Delhi, a dwa razy w tygodniu w Mumbaju. W minionym roku to były nasze najbardziej dochodowe kierunki – podkreślił wówczas Grochowski. Całą rozmowę można przeczytać TUTAJ
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony