Partner serwisu

Wybuch Etny wymusił zamknięcie lotniska w Katanii

Rafał Dybiński 17.02.2021

Wybuch Etny wymusił zamknięcie lotniska w Katanii
fot. EtnaLive
Międzynarodowe lotnisko w Katanii na Sycylii pozostaje zamknięte po erupcji wulkanu Etna – donosi agencja informacyjna ANSA.
Port na wschodzie największej wyspy Włoch ogłosił stan alarmowy już we wtorek wieczorem, kiedy okazało się, że konieczne jest oczyszczenie pasów startowych z popiołu wulkanicznego.

Władze Katanii obserwowały aktywność Etny, która wcześniej spektakularnie wyrzucała z krateru ognistą lawę. Jak zapewnia ANSA sytuacja była jednak pod kontrolą. Do silnych eksplozji doszło po południowo-wschodniej stronie wulkanu. Wiele osób udostępniło zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych. Nad kraterem unosił się ogromny kłąb dymu, a po zboczu spływała lawa.

Według agencji informacyjnej Adnkronos słup ognia i popiołów osiągnął w pewnym momencie wysokość nawet 2000 metrów. Początkowo nie zgłoszono żadnych uszkodzeń ani obrażeń. Deszcz popiołu spadł później na domy, ulice i balkony w mieście.

Erupcje Etny to nic nowego dla mieszkańców pobliskiej Katanii, w której żyje ponad 300 tys. mieszkańców. Sam wulkan, którego wysokość sięga 3350 metrów, jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony