Partner serwisu

Współpraca Etihad Airways i El Al poprawia relacje Izraela z ZEA

Rafał Dybiński 02.07.2021

Współpraca Etihad Airways i El Al poprawia relacje Izraela z ZEA
fot. Etihad Airways
Linie lotnicze Etihad Airways oraz El Al poinformowały o wdrożeniu współpracy codeshare i umowy lojalnościowej dla często podróżujących klientów. Porozumienie przewoźników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Izraela opiera się na Memorandum of Understanding (MOU), zawartym jeszcze w 2020 roku, obejmującym również szkolenia pilotów i personelu pokładowego, a także transporty ładunków.
Etihad Airways realizują aktualnie rejsy na trasie Abu Zabi - Tel Awiw w częstotliwości dwóch lotów w tygodniu, a konkretnie w środy i niedziele. Oferta, dzięki generowanym specjalnym kodom "LY" oraz "EY", obejmie nie tylko przeloty między stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i drugim największym miastem Izraela, ale również tranzytowe połączenia do destynacji w Australii, Bahrajnie, Indiach, Korei Południowej, czy też na Filipinach i Seszelach.

W kolejnej fazie współpracy, jeśli tylko pozwolą na to rządowe organy regulacyjne w Europie i Stanach Zjednoczonych, jej zakres poszerzy się o kolejnych czternaście miejsc docelowych na Bliskim Wschodzie, Starym Kontynencie, a także w Azji oraz Ameryce Północnej. Takie rozwiązanie zapewni pasażerom większy wybór, komfort i elastyczność podróżowania. Poza tym wzmocnią się również relacje Izraela i ZEA.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy code-share i Frequent Flyer z El Al. Takie partnerstwo zapewni większy wybór klientom obu przewoźników. Szereg korzyści zyskają również często podróżujący między węzłami w Abu Zabi oraz Tel Awiwie, a także poza nimi – podkreślił Tony Douglas, prezes Etihad Airways.

– To pierwsze partnerstwo handlowe, które El Al zawarło w następstwie ubiegłorocznych porozumień. Ten kamień milowy w postaci codeshare przyniesie większe korzyści naszym pasażerom oraz liniom lotniczym i obu krajom. Mamy wspólne cele z Etihad Airways i czekamy na rozwój naszego partnerstwa w przyszłości – podsumował Avigal Soreq, prezes El Al.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo