Partner serwisu

Wrocław: Spadek o ponad 90 proc. liczby podróżnych w styczniu

Rafał Dybiński 15.02.2021

Wrocław: Spadek o ponad 90 proc. liczby podróżnych w styczniu
fot. Port Lotniczy Wrocław
Port lotniczy Wrocław obsłużył w styczniu 2021 roku nieznacznie ponad 22 tys. pasażerów – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Wyniki z minionego miesiąca oznaczają spadek o ponad 90 proc. w odniesieniu do stycznia ubiegłego roku. Wówczas lotnisko stolicy Dolnego Śląska obsłużyło 204 tys. podróżnych.

Port lotniczy Wrocław oferuje aktualnie rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT do Warszawy i Budapesztu, niemieckiej Lufthansy do Frankfurtu nad Menem, holenderskich KLM do Amsterdamu oraz węgierskiego Wizz Air do portu Londyn-Luton.

Wiele połączeń zostanie wznowionych wiosną i na początku lata, kiedy pojawią się również nowe trasy, takie jak Wizz Air do chorwackiego Splitu. Z kolei linie Ryanair pod koniec marca ruszą z lotami krajowymi do Gdańska.

Przewoźnik z Irlandii oprócz tego będzie oferować połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do Alicante, Aten, Barcelony, Bolonii, Bristolu, Chanii na Krecie, Cork, Dublina, East Middlands, Edynburga, Kijowa-Boryspola, na Korfu, do portu Leeds/Bradford, Liverpoolu, Londynu-Stansted, na Maltę, a także do Manchesteru, Mediolanu, Neapolu, Newcastle, Palermo, Palma de Mallorca, Paryża-Beauvais, Podgoricy, Rzymu-Ciampino, Shannon, na Teneryfę i do Zadaru.

Węgierski Wizz Air natomiast uzupełni ofertę o loty do Bari, Birmingham, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Kijowa-Żulianów, Kutaisi, Londynu-Luton, Lwowa, Odessy, Oslo-Torp, Rejkiawiku, Sztokholmu i do Zaporoża na Ukrainie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony