Partner serwisu

Wrocław: Ponad 120 tys. pasażerów w lutym. Wzrost rdr o 666 proc.

Redakcja/inf. pras. 09.03.2022

Wrocław: Ponad 120 tys. pasażerów w lutym. Wzrost rdr o 666 proc.
fot. Wroclaw Airport
Port Lotniczy Wrocław obsłużył w lutym bieżącego roku 120 471 pasażerów - poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Osiągnięty rezultat jest aż o 666 proc. lepszy w porównaniu z pierwszym miesiącem ubiegłego roku. Wówczas odprawiono o 104 745 tys. mniej podróżnych.

Wynik z lutego to poziom 54,4 proc. ruchu z rekordowego lutego 2019 roku, kiedy to na dolnośląskim lotnisku obsłużono 221 tys. pasażerów. Dla przypomnienia w styczniu bieżącego roku było ich 110,5 tys.

Port lotniczy Wrocławiu w całym 2021 roku obsłużył ponad 1,4 mln pasażerów. Dla zarządzających lotniskiem to był satysfakcjonujący wynik, biorąc pod uwagę praktycznie cztery miesiące zawieszenia ruchu lotniczego.

Na statystyki z ubiegłego roku bardzo duży wpływ miały trzy czynniki. Po pierwsze, pasażerski ruch lotniczy wrócił dopiero od weekendu majowego, a w pełni właściwie od połowy czerwca. To był skutek ograniczeń związanych z falą pandemii z początku 2021 roku.

Po drugie, kiedy ograniczenia były znoszone, od razu rosło zainteresowanie podróżami lotniczymi przede wszystkim o charakterze wakacyjnym, a zwłaszcza z oferty tanich linii i biur podróży. Świetnie widać to było latem, bowiem w lipcu wrocławski port obsłużył 217 tys. pasażerów, w sierpniu 247 tys., natomiast we wrześniu 215 tys. To było odpowiednio 55 proc., 65 proc. i 60 proc. poziomów z 2019 roku. Największym popytem cieszyły się wyloty w kierunkach południowych do Turcji, Grecji, Włoch, Hiszpanii czy Chorwacji.

– Od szczytu wakacyjnego ruch, szczególnie ten niskokosztowy, szybko się odbudowywał. Mam nadzieję, że to trwała tendencja. Pomimo chwilowego spowolnienia, jakie mamy teraz w styczniu, odbieram to generalnie jako dobry prognostyk na 2022 rok – podkreślił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przewoźnicy systematycznie odtwarzają i rozwijają ofertę ze stolicy Dolnego Śląska, ale ruch pozostaje na poziomie 35-40 proc. tego co w 2019 roku. Wynika to z faktu, że firmy i duże korporacje nadal ograniczają podróże o charakterze biznesowym. Tak jest na całym świecie. To trzeci ze wspomnianych wyżej czynników.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony