Partner serwisu

Wrocław: Kwiecień ze wzrostem na poziomie 6,4 proc.

Aleksander Domański 09.05.2019

Wrocław: Kwiecień ze wzrostem na poziomie 6,4 proc.
fot. Wrocław Airport
Ponad 271 tysięcy podróżnych skorzystało w kwietniu z usług wrocławskiego lotniska. Na wielu trasach południowych zajętych jest ok. 95 proc. miejsc. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już prawie milion pasażerów.
W poprzednim miesiącu z wrocławskiego lotniska skorzystało o 6,4 proc. osób więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej pasażerów wybrało linie niskokosztowe. Przewiozły one łącznie ponad 190 tysięcy podróżnych. – Uwagę zwraca fakt, że w samolotach na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu zajętych było ok. 95 proc. miejsc, a tylko niewiele mniej, ok. 92-93 proc., na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii. Pod tym względem te kierunki już biją rekordy, a przecież sezon letni dopiero się rozpoczął – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wielką popularnością cieszą się też zarówno połączenia na Wyspy Brytyjskie, do miast ukraińskich i gruzińskiego Kutaisi, jak również do Paryża Beauvais czy Eindhoven. Stabilnie rozwija się również segment sieciowych połączeń międzynarodowych – w kwietniu przewoźnicy odnotowali wzrost o niemal 9 proc. Pod względem liczby pasażerów na czele znajdują się tu tradycyjnie Frankfurt i Monachium. Oba połączenia są obsługiwane przez Lufthansę. Dużą popularnością cieszy się połączenie na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w maju ubiegłego roku.

Coraz bardziej rozkręca się także letni sezon wyjazdów z biurami podróży. W kwietniu z ich oferty skorzystało prawie 18 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. Turyści najliczniej w tym roku wybierają kierunki  tureckie, ale też greckie, hiszpańskie czy bułgarskie. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve. To najbardziej na południe położony region Portugalii. Pierwsza wycieczka do Algarve ruszy w czerwcu.

Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9 proc. więcej niż przed rokiem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony