Partner serwisu

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu

inf. pras. oprac. ad 08.10.2019

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu
fot. Wrocław Airport
We wrześniu lotnisko we Wrocławiu obsłużyło 365 tys. podróżnych, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Imponujące wyniki osiągnęli przewoźnicy sieciowi. Kierunki południowe notują zainteresowanie na poziomie wakacyjnego szczytu. 
Na trasie na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle), obsługiwanej przez linie Air France, przybyło aż o 26,2 proc. pasażerów więcej w porównaniu do września 2018 (przy takiej samej liczbie rejsów w miesiącu). Podobnie, niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie do Amsterdamu obsługiwane przez linie KLM.

Co ciekawe, w samolotach na tej trasie we wrześniu zajętych było ponad 90 proc. miejsc. To bardzo dużo – na tym poziomie plasują się bardzo popularne połączenia oferowane przez linie niskokosztowe.

Linie z Grupy Lufthansy na dużym plusie

Znakomite wyniki odnotowali również inni przewoźnicy. Ponad 28 proc. więcej pasażerów przewiozły linie Swiss na trasie do Zurychu, a blisko 24 proc. więcej linie Eurowings do Düsseldorfu. Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę.

– Cieszy nas przede wszystkim fakt, że w tym segmencie ruchu już od dłuższego czasu obserwujemy imponującą dynamikę wzrostu. W pierwszych trzech kwartałach tego roku przewoźnicy sieciowi odnotowali o 15,6 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

LCC również ze wzrostem

Linie niskokosztowe przewiozły we wrześniu ok. 190 tys. pasażerów. Zdecydowana większość połączeń cieszyła się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Na trasach na Maltę, Teneryfę czy Kretę (lotnisko Chania) w samolotach zajętych było ok. 96 proc. miejsc. To rekordowo wysoki poziom.

– W przypadku kierunków południowych w ogóle nie widać, że szczyt sezonu wakacyjnego jest już za nami. O ich popularności najlepiej świadczy liczba miejsc zajętych na tych trasach. Przewidujemy, że wysokie zainteresowanie nimi będzie się utrzymywało do końca sezonu letniego, czyli końca października – mówi Dariusz Kuś. – Nie mniejszą popularnością wśród pasażerów cieszyły się też kierunki wschodnie, dostępne z Wrocławia przez cały rok. Potencjał wzrostu w tym segmencie nadal jest spory, co dostrzegają przewoźnicy, sukcesywnie rozwijając swoją ofertę – dodaje.

Pasażerowie mają obecnie do dyspozycji pięć połączeń wschodnich: Kijów Boryspol (Ryanair), Kijów Żuliany, Lwów, Charków, Kutaisi (ostatnie cztery obsługuje Wizz Air). Co więcej, od jesieni tego roku linie Ryanair oraz Wizz Air uruchamiają loty do Odessy.  

Sukces LOT

Pasażerów przybyło również w ruchu krajowym – o ponad 9 proc. w porównaniu do września 2018. Wynika to przede wszystkim z faktu, że systematycznie rośnie liczba pasażerów na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina, obsługiwanej przez PLL LOT. Wzrost o blisko 9 proc. odnotowano w segmencie czarterów turystycznych, czyli wyjazdów z biurami podróży. We wrześniu 2019 z ich oferty skorzystało blisko 95 tys. pasażerów.  

W tegorocznym sezonie letnim podróżni mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony