Partner serwisu

Wrocław czarterami stoi. Wkrótce pierwszy rejs na Minorkę

Emilia Derewienko 20.07.2020

Wrocław czarterami stoi. Wkrótce pierwszy rejs na Minorkę
fot. Port Lotniczy Wrocław
Minorka dołączyła do rozkładu lotów czarterowych Portu Lotniczego Wrocław. Pierwszy rejs na hiszpańską wyspę zaplanowany jest na 24 lipca. W tym sezonie pasażerowie polecą czarterami także do kilku innych słonecznych krajów, w tym do popularnej Grecji i Bułgarii.
Wakacje na Minorce z wylotem z Wrocławia można planować w okresie od 24 lipca do 25 września. Tygodniowe pobyty oferuje biuro podróży TUI. Wyloty będą odbywać się w piątki o godz. 17:40, rejs powrotny ląduje o godz. 16:50. – Niezwykle cieszymy z powrotu czarterów. To wspaniała wiadomość dla miłośników zorganizowanych wakacji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Połączenia czarterowe wróciły do Wrocławia na początku lipca. Pierwsze loty wystartowały do Bułgarii: do Burgas i Warny. W rozkładzie jest także pięć kierunków w Grecji: Rodos (od 10 lipca), Kos (od 11 lipca), Zakynthos (od 17 lipca) i Kreta – Heraklion (od 19 lipca); dwa w Hiszpanii: Majorka (od 12 lipca) i Minorka (od 24 lipca).

Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji uruchomione zostaną trzy kierunki czarterowe. Razem daje to 13 kierunków w tej grupie. – To naprawdę duży wybór, bo w rozkładzie są kurorty cieszące się co roku dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że sytuacja pozwoli na uruchamianie kolejnych połączeń. Możliwe, że w październiku polecimy do Egiptu – zaznacza Dariusz Kuś.

Z Wrocławia można wybrać się na wakacje także na własną rękę, korzystając z połączeń bezpośrednich na południe Europy, oferowanych przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air oraz PLL LOT. Szeroki wachlarz połączeń zagranicznych z przesiadką we Frankfurcie czy Warszawie oferują także przewoźnicy sieciowi: PLL LOT i Lufthansa. Wznowienie połączeń zapowiedziały linie KLM. – Sytuacja zmienia się dynamicznie, więc warto obserwować rozkład na bieżąco. Po wznowieniu połączeń ceny są zazwyczaj bardzo zachęcające – zauważa prezes Kuś. – Przy atrakcyjnych ofertach hoteli lub apartamentów w kurortach daje to okazję do spędzenia urlopu zagranicznego naprawdę niedrogo – wskazuje.

Lotnisko zapewnia płynną obsługą pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest należycie przygotowany na przyjmowanie coraz większej liczby podróżnych. W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak 1 Minute, Baltona, Costa Cofee i The Whitehouse, natomiast w hali odlotów otwarte są Polski Folk i Baltona Multistore, w którym dostępne są produkty pozostałych sklepów. Od 16 lipca ponownie otwarty będzie również salonik Executive Lounge.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony