Partner serwisu

Wrocław Airport: Czekamy na decyzje kolejnych przewoźników

Rafał Dybiński 26.06.2020

Wrocław Airport: Czekamy na decyzje kolejnych przewoźników
fot. Wrocław Airport
- Lotnisko jest w pełni przygotowane na częściowe przywrócenie lotów zagranicznych od lipca - zapewnił Rynek Lotniczy Dariusz Kuś, prezes Wrocław Airport. Stolica Dolnego Śląska na wakacyjne miesiące zaoferuje łącznie ponad 40 kierunków podróży powietrznych.
- Pierwsze połączenia międzynarodowe są realizowane od końcówki czerwca. Znamy już plany kilku linii lotniczych: Ryanair, Wizz Air, Lufthansa i KLM. 25 czerwca dotarły do nas wspaniałe wieści o połączeniach #LOTnaWakacje - podkreślił sternik portu stolicy Dolnego Śląska.

Polskie Linie Lotnicze LOT od lipca uruchamiają rejsy z Wrocławia do trzynastu popularnych europejskich kurortów w pięciu krajach: Bułgarii, Włoszech, Grecji, Hiszpanii i Chorwacji. Maszyny narodowego przewoźnika polecą z Dolnego Śląska do Burgas, Rzymu, Palma de Mallorca, Kawali, Salonik, Barcelony, Chanii, Heraklionu, Dubrownika oraz na wyspy Kos, Rodos, Korfu i Santorini.

- Mamy dobre informacje także odnośnie połączeń czarterowych. Od lipca z wylotem z Wrocławia dostępne są połączenia czarterowe do czterech krajów: Bułgaria, Albania, Turcja (Antalya, Bodrum i Izmir) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Heraklion, Kos, Korfu, Kefalonia). Wzbogacą one aktualną ofertę kierunków typowo wakacyjnych, które o tej porze roku cieszą się szczególnym zainteresowaniem pasażerów - zaznaczył Kuś.

W lipcowym rozkładzie lotów z Wrocławia znajdzie się łącznie ponad 40 kierunków, w tym popularne kurorty europejskie.  - Kolejną pozytywną informacją jest to, że od lipca zniesiony zostaje limit pasażerów na pokładzie, co może przyspieszyć powrót następnych połączeń. Czekamy na decyzje kolejnych przewoźników - stwierdził sternik portu stolicy Dolnego Śląska, który przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa. 

- Jesteśmy przygotowani do przyjęcia większej liczby podróżnych w kolejnych miesiącach. Wdrożone przez nas specjalne zasady bezpieczeństwa i nowe procedury obsługi pasażerów działają bez zarzutu i nie ma z nimi żadnego problemu. Obsługa pasażerów przylatujących i odlatujących przebiega sprawnie i płynnie - podsumował Kuś.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony