Partner serwisu

Wracają trasy krajowe. LOT: Zamiast pustych środkowych miejsc będzie „szachownica”

Emilia Derewienko 29.05.2020

Wracają trasy krajowe. LOT: Zamiast pustych środkowych miejsc będzie „szachownica”
fot. Piotr Bożyk
– Nie chcemy na samym początku startować z kierunkami typowo tranzytowymi, tylko point-to-point. Jeśli Bydgoszcz, którą niedawno uruchomiliśmy, była raczej tranzytowa, to wchodzenie teraz w takie połączenie nie ma sensu – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy Michał Fijoł, wiceprezes Polskich Linii Lotniczych LOT.
Od 1 czerwca narodowy przewoźnik wraca na trasy krajowe. Na początku realizowane będą rejsy z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Termin powrotu połączeń międzynarodowych nie jest na razie znany. Wkrótce LOT ma zamiar reaktywować kolejne krajowe trasy.

– Obserwujemy, jakie jest zapotrzebowanie – jeśli będzie ono rosnąć, i przekonamy pasażerów do tego, że podróż jest bezpieczna, będziemy odmrażać kolejne połączenia – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u.

Jak dodał, przewoźnik nie planuje na razie przywrócenia połączeń, które służyły wyłącznie celom przesiadkowym, jak Lublin czy Bydgoszcz. LOT łaskawym okiem patrzy na przykład na lotnisko w Szymanach, które może już wkrótce pojawić się w siatce, jako kierunek typowo wakacyjny.

– Analizujemy bardzo dokładnie sytuację epidemiczną – jeśli w Katowicach podczas ogłaszania rejsów był podwyższony poziom ryzyka epidemicznego, nie wprowadziliśmy Katowic na samym początku do siatki. Rozmawiamy jednak od razu z władzami lotniska i zapewniłem ich, że jak tylko znowu będzie bezpiecznie w Katowicach i okolicach, to powrócą też rejsy – stwierdza Fijoł.

Wiadomo również, że w samolocie pasażerowie nie będą siedzieć obok siebie, nie będzie też wolnego środkowego rzędu. – Będziemy usadzać pasażerów na zasadzie szachownicy. Środkowe miejsce w samolocie oznaczałoby 66 proc. wypełnienia, a my mamy, zgodnie z wytycznymi epidemicznymi szachownicę, czyli 50 proc. – podsumowuje Michał Fijoł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony