Partner serwisu

Wracają rejsy PLL LOT z Krakowa do Dubrownika i Tel Awiwu

Mateusz Kieruzal 24.03.2022

Wracają rejsy PLL LOT z Krakowa do Dubrownika i Tel Awiwu
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią, w rozpoczynającym się 27 marca sezonie letnim, wykonywanie regularnych połączeń z Krakowa do chorwackiego Dubrownika oraz izraelskiego Tel Awiwu. Informację potwierdziło Rynkowi Lotniczemu biuro prasowe narodowego przewoźnika. 
Do Chorwacji będzie można polecieć w soboty, a do słonecznego i największego miasta Izraela aż pięć razy w tygodniu. Na Bliski Wschód poleci boeing 737 MAX 8.

Dubrownik w każdą sobotę

Dubrownik, najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji, pozwoli zaplanować aktywny wypoczynek i swoimi zabytkami przyciągnie nie tylko fanów popularnego serialu „Gra o Tron”. Zwolennicy plażowania również się nie zawiodą – jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, wyspę Lokrum, można odwiedzić korzystając z 15-minutowego rejsu promem, kursującym ze starego portu w pobliżu słynnej starówki.

Do położonego w południowej Dalmacji nad Morzem Adriatyckim Dubrownika flagowy polski przewoźnik będzie oferował jeden lot w tygodniu. Rotacja LO567/568 wznowiona zostanie 4 czerwca i będzie odbywać się w soboty. Wyloty z Krakowa do Chorwacji zaplanowano na godzinę 16:35. Po 1 godzinie i 55 minutach, o godzinie 18:30, samolot wyląduje na lotnisku w Dubrowniku. Po 35-minutowym postoju bombardier DASH Q400 wyruszy w rejs powrotny. W podkrakowskich Balicach lądowanie zaplanowano o 21:00.

Rejsy łączące Małopolskę z Dalmacją LOT uruchomił w 2019 roku. Wtedy, jak i w kolejnych latach, loty odbywały się w piątki. Ostatni rejs wykonany będzie 15 października.

Do Izraela pięć razy w tygodniu

Już od 4 kwietnia pasażerowie podróżujący z Krakowa będą mieli z powrotem do dyspozycji bezpośrednie rejsy do Tel Awiwu w Izraelu. Polskie Linie Lotnicze LOT będą to połączenie obsługiwać pięć razy w tygodniu. Rejsy będą od poniedziałku do piątku. Wyloty z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II zaplanowano o godzinie 0:30. Lądowanie na lotnisku Ben Guriona odbywać się będzie o 05:05 czasu lokalnego. Rejs wykonywany będzie boeingiem 737 MAX 8. Loty na wschód potrwają 3 godziny i 40 minut.

Z Izraela wyloty do Małopolski zaplanowano na godzinę 20:50 czasu lokalnego. Samolot wykonujący rejs powrotny, trwający o pięć minut krócej, wyląduje o godzinie 23:30 w podkrakowskich Balicach. Pierwszy rejs odbędzie się 3 kwietnia. Loty do i z Krakowa odbywać się będą na zasadzie rotacji W. Boeingi 737 MAX wykonają ją w następujący sposób: Warszawa – Tel Awiw – Kraków – Tel Awiw – Warszawa.

Swoją silną pozycję wśród turystów Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze i pogodzie, która sprzyja zwiedzaniu i wypoczywaniu niezależnie od pory roku. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się w sercu głównych atrakcji Izraela – blisko tętniącego życiem, rozrywkowego centrum Tel Awiwu, jak też ważnej dla dziedzictwa historycznego i religijnego Jerozolimy. Tel Awiw jest też najlepszym punktem wypadowym do wyjazdów nad morza: Martwe, Śródziemne i Czerwone.

Przed pandemią Tel Awiw był jednym z najpopularniejszym kierunków pasażerów lecących w podróż z Krakowa. LOT na tej trasie będzie konkurował z Ryanair oraz Wizz Air. Irlandzki przewoźnik planuje wykonywać dwa rejsy w tygodniu, we wtorki i soboty. Węgierskie linie będą latać dwa razy tygodniowo do końca maja. Od czerwca dostępne będą cztery rejsy tygodniowo. Airbusy A320 polecą do Tel Awiwu w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony