Partner serwisu

Wracają loty z Bydgoszczy do Krakowa, będzie też więcej rejsów do Warszawy

Redakcja/inf. pras. 17.05.2022

Wracają loty z Bydgoszczy do Krakowa, będzie też więcej rejsów do Warszawy
fot. Piotr Bożyk
Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów wyruszą w godzinną podróż do Krakowa na pokładzie samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik zdecydował także o zwiększeniu liczby rejsów do Warszawy. Znad Brdy do stolicy loty realizowane będą siedem dni w tygodniu.
Po rocznej przerwie wraca cieszące się zainteresowaniem pasażerów połączenie między województwem kujawsko-pomorskim a małopolskim. Historyczna stolica Polski oraz jej największe zabytki będą łatwiej
dostępne dla mieszkańców naszego regionu.

– Z portu lotniczego Bydgoszcz realizowane są loty na Wyspy Brytyjskie, do Irlandii oraz do Warszawy i dalej w świat. Teraz do rozkładu powraca Kraków, a wkrótce także loty wakacyjne. Wiele wskazuje na to, że 2022 rok będzie rokiem stabilizacji dla regionalnego lotniska. Realizujemy politykę małych kroków, opartych na analizach rynku i potrzebach naszych pasażerów. Wierzymy, że w perspektywie kolejnych lat odbudujemy naszą pozycję sprzed pandemii koronawirusa, pokonując kolejne rekordy zrealizowanych rejsów i odprawionych pasażerów – wyjaśnił Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego Bydgoszcz.

Loty do Krakowa realizowane będą dwa razy w tygodniu we wtorki oraz w soboty począwszy od 18 czerwca. Rejs samolotem to najbardziej komfortowa opcja podróży na południe Polski, a przede wszystkim najkrótsza, bowiem lot trwa zaledwie godzinę. Przywrócenie lotów do Krakowa to nie są jedyne dobre informacje.

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały także o zwiększeniu liczby rejsów do swojego hubu w Warszawie. Od 17 czerwca loty do stolicy Polski realizowane będą siedem dni w tygodniu. Obecnie połączenie z Bydgoszczy do Warszawy jest realizowane od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę.

– Zbliżający się sezon wakacyjny sprzyja planowaniu podróży, a turyści coraz chętniej wybierają Polskę jako cel swoich wojaży. Bezpośrednie połączenie Bydgoszczy z Krakowem jest idealne na zaplanowanie krótkiego city break-u w stolicy Małopolski i w jej okolicach. Jestem również przekonany, że to połączenie będzie popularne wśród mieszkańców południa Polski. Jest to znakomita okazja na przekonanie się jak
uroczym miastem jest Bydgoszcz i region Kujaw. Zwiększona liczba połączeń z Warszawą to z kolei świetna wiadomość dla osób planujących podróże zagraniczne. Rozkład lotów dopasowany jest tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas przesiadki na dalsze rejsy z bogatej siatki PLL LOT – podkreślił Michał Fijoł, wiceprezes zarządu PLL LOT.

Po aktualizacji rozkładów uruchomione zostaną dwie dodatkowe rotacje z nocowaniem. Samolot z Warszawy wystartuje w piątek i niedzielę o godzinie 23.00 i zgodnie z planem wyląduje w porcie nad Brdą o godz. 23:45. Rejsy powrotne zaplanowane zostały na sobotę o godzinie 15:10 oraz w poniedziałek o godz. 5:45. Dwie dodatkowe rotacje to kolejne możliwości szybkiej podróży zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych, do Warszawy oraz dalej do największych stolic zachodniej Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony