Partner serwisu

Wracają loty Ukraine International Airlines do Warszawy. Bogaty letni rozkład

Mateusz Kieruzal 04.02.2022

Wracają loty Ukraine International Airlines do Warszawy. Bogaty letni rozkład
fot. Piotr Bożyk
Ukraine International Airlines (UIA) ogłosiły przywrócenie wielu kierunków zawieszonych na czas pandemii COVID-19. Od 1 czerwca przywrócone zostaną loty z Kijowa do Warszawy. Rozbudowa sieci flagowego przewoźnika przewiduje wznowienie programu lotów długodystansowych do Nowego Jorku-JFK, Toronto i Delhi, które będą obsługiwane boeingiem B777-200ER. 
Uruchomienie długodystansowych rejsów i dalszy rozwój sieci tras krótkodystansowych to nic innego jak efekt ostrożnego zarządzania, mającego na celu optymalizację działań podczas pandemii i doprowadzenie firmy do poziomu sprzed kryzysu.

Powrót 13 tras z Kijowa

Od czerwca samoloty Ukraine International Airlines polecą z Kijowa do Brukseli-Zaventem, Budapesztu, Dusseldorfu, Helsinek, Kopenhagi, Nicei, Nowego Jorku-JFK, Sztokholmu, Toronto, Warszawy, Wenecji-Marko Polo, Wiednia i Zurychu. Z czarnomorskiej Odessy dostępne będą loty do Wilna, a ze Lwowa do Tel Awiwu.

Oprócz przywrócenia pierwotnej siatki połączeń od czerwca 2022 roku UIA zamierza uruchomić loty na zupełnie nowych trasach z Kijowa-Boryspolu do Alicante i Oslo-Gardermoen. Codzienne loty do Warszawy rozpoczną się 1 czerwca i będą obsługiwane boeingami B737-800. W zależności od dnia ukraiński przewoźnik zaoferuje rotację poranną lub popołudniowo-wieczorną.

Wracają długodystansowe loty

Od 1 czerwca wrócą regularne loty do Toronto, a od 2 czerwca – do Nowego Jorku. Rejsy do Kanady będą odbywać się dwa raz w tygodniu, w środy i soboty, a do USA będzie można polecieć w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Linie lotnicze z Ukrainy zapewniają dostęp do ponad 30 miast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, dzięki umowom partnerskimi. Przez Toronto i Nowy Jork można polecieć do m.in. Montrealu, Ottawy, Winnipeg, Vancouver, Bostonu, Los Angeles czy San Francisco. Do Nowego Delhi w Indiach szerokokadłubowe boeingi polecą pięć razy w tygodniu. Wyloty z hubu linii w Kijowie zaplanowano codziennie, oprócz poniedziałków i sobót.

Dzięki dogodnemu rozkładowi, pasażerowie na wielu kierunkach będą mogli skorzystać z oferty transferowej, jaką przewoźnik oferuje na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Boryspol. Na jednym bilecie klienci będą mogli polecieć do Aten, Baku, Budapesztu, Erewania, Kairu, Kiszyniowa, Larnaki, Rzymu, Stambułu, Splitu, Tbilisi, Tel Awiwu oraz na Teneryfę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony