Partner serwisu

Port Radom: Wojewoda wydał decyzje na budowę infrastruktury

Rafał Dybiński 13.07.2020

Port Radom: Wojewoda wydał decyzje na budowę infrastruktury
fot. Port Lotniczy Radom
Wojewoda mazowiecki na początku lipca wydał trzy decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego w Radomiu – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Obiekt na Mazowszu zyska budynki wieży kontroli ruchu lotniczego i strażnicy lotniskowej straży pożarnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową, obejmującą place manewrowe i terenowe miejsca parkingowe. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Przebudowa Portu Lotniczego Radom-Sadków realizuje oczekiwania i potrzeby społeczne w zakresie transportu lotniczego. Wraz z prognozowanym wzrostem liczby osób korzystających z transportu lotniczego, inwestycja zapewni bezpieczną, a zarazem płynną obsługę pasażerów.

Obiekt na Mazowszu ma w przyszłości przejąć część ruchu z Lotniska Chopina, co przyczyni się do odciążenia stołecznego portu. Pełną i bezproblemową rozbudowę umożliwia podjęta decyzję o zamknięciu z dniem 1 stycznia 2019 roku lotniska dla samolotów cywilnych.

Modernizowany Terminal ma być przygotowany na obsługę trzech milionów pasażerów rocznie. Obieky będzie można powiększyć nawet do przyjęcia dziewięciu milionów podróżnych, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba.

Zrządzające lotniskiem Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) na początku lipca otrzymało już zezwolenie na budowę dróg kołowania oraz płyt postojowych. Pas startowy powiększy się o 500 metrów i będzie wydłużony do 2,5 kilometra.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony