Partner serwisu

Włoskie Neos Air przetestują IATA Travel Pass

Rafał Dybiński 23.04.2021

Włoskie Neos Air przetestują IATA Travel Pass
fot. Neos Air
Neos Air zostaną pierwszymi włoskimi liniami lotniczymi, które przetestują nową aplikację IATA Travel Pass, opracowywaną przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Pasażerowie podróżujący z Neos Air z Mediolanu na hiszpańską Teneryfę będą mogli od 1 maja 2021 roku korzystać z IATA Travel Pass, cyfrowego paszportu z danymi dotyczącymi testów i szczepionek w celu spełnienia rządowych wymagań, zarówno przy wylocie, jak i w miejscu docelowym.

Neos Air złożyły formalną prośbę o wypróbowanie IATA Travel Pass w styczniu 2021 roku, rozumiejąc znaczenie projektu i potrzebę wykorzystania nowej technologii w celu pomocy decydentom w ponownym otwarciu granic, a także w umożliwieniu podróżnym bezpiecznego rejsu.

Oprócz włoskich linii lotniczej, ponad 25 innych międzynarodowych przewoźników bierze udział w testach, które zbierają doskonałe opinie. Wiele lokalnych władz uznaje już IATA Travel Pass za formę prezentacji wyników testów na COVID-19 na potrzeby podróży.

- Wejście na pokład eksperymentu z IATA Travel Pass to dla nas bardzo istotny moment, zwłaszcza, że ​​jesteśmy pierwszymi włoskimi liniami lotniczymi, które biorą udział w takich testach - podkreślił Aldo Sarnataro, dyrektor handlowy Neos Air.

- Jesteśmy przekonani, że IATA Travel Pass stanie się wspólnym i powszechnie uznawanym, niezawodnym i bezpiecznym dokumentem, chroniącym również dane osobowe użytkowników. Mamy nadzieję, że współpraca z IATA i nasz wkład pomoże zaoferować narzędzia, zwiększające liczbę testów i ponowne uruchomienie jednego z najbardziej obciążonych sektorów - dodał Sarnataro.

- Neos Air pomagają w procesie odnowy lotnictwa, gwarantując rządom pewność przy ponownym otwarciu granic. IATA Travel Pass pomoże zweryfikować podróżnych przy użyciu bezpiecznego paszportu cyfrowego - podsumował Nick Careen, starszy wiceprezes IATA, która reprezentuje bliski 290 linii lotniczych oraz 82 proc. światowego ruchu lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo