Partner serwisu

Włoskie koleje uruchamiają trasy „COVID free”. Wcześniej zrobiła to Alitalia

Artur Bogdanowicz 09.03.2021

Włoskie koleje uruchamiają trasy „COVID free”. Wcześniej zrobiła to Alitalia
fot. Alitalia
Koleje Włoskie (Ferrovie dello Stato Italiane) uruchomią z początkiem kwietnia pierwsze połączenia „covid free”, poinformował szef zarządu FS Gianfranco Battisti. Pierwsze kursy tego typu pojawią się na linii Mediolan – Rzym.
Cały personel pociągu oraz wszyscy jego pasażerowie zostaną poddani, dzięki pomocy miejscowego Czerwonego Krzyża, szybkim testom na obecność koronawirusa. Po uzyskaniu negatywnego wyniku możliwe będzie wejście do pociągu. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, uruchomione będą kolejne tego typu połączenia z Rzymu i Mediolanu do Wenecji, Florencji i Neapolu.

Już w ubiegłym roku Alitalia wprowadziła takie rozwiązanie na wybranych liniach krajowych i zagranicznych. M.in. dzięki temu pasażerowie podróżujący z Rzymu do Nowego Jorku i Atlanty mogą w ten sposób pominąć obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę po wjeździe do USA (o ile oczywiście spełniają pozostałe warunki umożliwiające wjazd do tego kraju). Warto dodać, że również Lufthansa i Austrian testowały taką opcję, latem operowane były wybrane loty jako „połączenia wolne od koronawirusa” między Hamburgiem a Monachium i między Wiedniem a Berlinem.

Szczegóły rozkładu specjalnych połączeń kolejowych mają być podane do wiadomości w najbliższych dniach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo