Partner serwisu

Włoska Blue Panorama uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli

Avgeek 13.11.2021

Włoska Blue Panorama uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli
fot. Piotr Bożyk
Linia Blue Panorama Airlines została objęta ochroną przed roszczeniami wierzycieli do czasu opracowania akceptowalnego planu restrukturyzacji, wynika z dokumentów sądu w Mediolanie, do których dotarł portal ch-aviation.
Podczas posiedzenia sądu w dniu 4 listopada, którego szczegóły zostały podane do wiadomości publicznej w poniedziałek 8 listopada, sędzina Pascale Guendalina przyznała spółce Blue Panorama Airlines S.p.A. termin do 28 lutego 2022 r. na przedstawienie ostatecznej propozycji układu z wierzycielami spółki lub wniosku o oficjalne zatwierdzenie umowy o restrukturyzacji zadłużenia.

Dwa tygodnie temu przewoźnik złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami na mocy włoskiego prawa upadłościowego, po tym jak jego koncesje zostały zawieszone z powodu problemów z płynnością finansową. Zgodnie z ostatnim zatwierdzonym sprawozdaniem finansowym, aktywa spółki wynoszą obecnie około 124 mln euro (142 mln USD). Na tej podstawie sąd wyznaczył dwóch komisarzy sądowych, Claudio Ferrario i Salvatore Sanzo, i powierzył im zadanie nadzorowania spółki w zakresie wykonywania powyższych czynności w wymaganym terminie.

Spółka została również zobowiązana do zdeponowania w ciągu 15 dni kwoty 22,7 tys. EUR (26 tys. USD) w celu opłacenia usług komisarzy sądowych oraz pokrycia wszelkich innych kosztów związanych z postępowaniem. Poinformowano ją również o konieczności złożenia we włoskim rejestrze przedsiębiorstw "zaktualizowanej sytuacji finansowej" spółki wraz z wykazem wszystkich istotnych transakcji dokonanych od ostatniego sprawozdania finansowego. Według ch-aviation fleets, flota Blue Panorama składa się obecnie z 12 samolotów: dwóch airbusów A330-200 (marka Luke Air), jednego boeinga B737-300, jednego B737-400 i ośmiu B737-800.

Blue Panorama wstrzymała działalność pod koniec października br. Podobnie jak czarterowa marka włoskiej linii - Luke Air, z którego usług korzystały popularne biura podróży w Polsce i Czechach, zawiesił działalność 26 października 2021 r. Powodem takiej decyzji włoskich linii był brak wsparcia ze strony decydentów z Rzymu. Pisaliśmy o tym w artykule "Luke Air zawiesił działalność. Rejsy przejęły LOT, Enter Air i Smartwings".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony