Partner serwisu

Włochy: Rząd wprowadza ograniczenia transportowe, Ryanair odwołuje kolejne loty

Emilia Derewienko 09.03.2020

Włochy: Rząd wprowadza ograniczenia transportowe, Ryanair odwołuje kolejne loty
fot. Piotr Bożyk
W odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania do „pomarańczowej strefy” w północnej części kraju, Ryanair ogłosił kolejne cięcia w rozkładach lotów do i z Włoch. Decyzje o zakazie lotów z i do Włoch ze skutkiem natychmiastowym wydały również władze innych krajów (Słowacja, Czechy, Węgry, Malta i Rumunia).
Ograniczenia będą dotyczyły okresu od 10 marca od godziny 24:00 do 8 kwietnia do godziny 24:00 – irlandzki przewoźnik zawiesi wtedy wszystkie loty krajowe z i do: Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso.

Z kolei loty międzynarodowe do północnych Włoch zostaną znacznie zredukowane począwszy od 12 marca od godziny 24:00 do 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair z i do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini – operacje będą odbywały się jedynie w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki.

Wszelkie trasy, na których dotychczas Ryanair wykonywał kilka operacji dziennie (np. Londyn Stansted – Milan Malpensa) będą ograniczone do 1 lotu (dziennie) podczas każdego z czterech dni operacji (piątek – poniedziałek). O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko (no show), o tyle we Włoszech, a w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umożliwić, Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali (cztery dni w tygodniu).

Jak informują linie lotnicze, sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają e-mail o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu bądź trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit. W przypadku braku informacji o anulacji, lot odbędzie się zgodnie z planem

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo