Partner serwisu

Włochy i Francja zaostrzają regulacje w transporcie. "SuperGreenPass" i zakaz konsumpcji

Artur Bogdanowicz 31.12.2021

Włochy i Francja zaostrzają regulacje w transporcie. "SuperGreenPass" i zakaz konsumpcji
Fot. ITA Airways
Od 10 stycznia do przynajmniej 31 marca będą obowiązywać we Włoszech dodatkowe obostrzenia. Regulacje obejmą wszystkie środki transportu, od autobusów miejskich, przez samoloty, po wyciągi narciarskie.
Rząd Mario Draghi wprowadzi dodatkowe obostrzenia w odpowiedzi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem na Półwyspie Apenińskim. 30 grudnia we Włoszech odnotowano rekordowe 126 888 potwierdzonych infekcji wirusem COVID-19 w ciągu doby. Dzień wcześniej wykryto 98 142 takich przypadków. 

Korzystanie z transportu zbiorowego, lokalnego i dalekobieżnego, możliwe będzie tylko dla osób legitymujących się "SuperGreenPass", czyli dowodem szczepienia lub ozdrowienia. Nie wystarczy już wynik aktualnego testu. Regulacje obejmą wszystkie środki transportu, od autobusów miejskich, przez samoloty, po wyciągi narciarskie. 

Francja wprowadzi natomiast od poniedziałku zakaz konsumpcji pokarmów i napojów w środkach krajowej komunikacji zbiorowej lokalnej i dalekobieżnej. Ma to pomóc ograniczyć transmisję wirusa. Nie wiadomo jeszcze, czy przepis obejmie również pasażerów międzynarodowych połączeń lotniczych. Przewoźnicy czekają jeszcze na publikację odpowiedniego rozporządzenia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo