Partner serwisu

Wizz Air zwolnił dyrektora handlującego potajemnie akcjami na giełdzie

Rafał Dybiński 30.10.2021

Wizz Air zwolnił dyrektora handlującego potajemnie akcjami na giełdzie
fot. Wizz Air
Jeden z dyrektorów Wizz Air został zwolniony po tym, jak przeprowadzone dochodzenie wykazało, że przez ponad rok handlował potajemnie akcjami linii lotniczych na giełdzie w Londynie - informuje serwis "Airline Routes $ Ground Services".
Andras Sebok, odpowiedzialny za łańcuch dostaw przewoźnika z Węgier, kupował i sprzedawał w 114 różnych transakcjach od początku kwietnia 2019 roku do początku listopada 2020 roku bez powiadamiania o tym Financial Conduct Authority (FCA). Regulator wykrył jednak niezgłoszone działalnia i pracownik niskokosztowca poniósł konsekwencje.

Wizz Air postanowiły ze skutkiem natychmiastowym rozwiązać umowę z Sebokiem. Tani przewoźnik z Węgier potwierdził, że zwolniony pracownik nie przekazał firmie żadnego powiadomienia zgodnie z obowiązującymi zasadami i polityką panującą w liniach lotniczych z Europy Środkowej.

"Będziemy nadal współpracować z FCA w związku z dalszym dochodzeniem. Więcej informacji nie możemy jednak przekazać" - oświadczył krótko niskokosztowiec.

Wizz Air niedawno poinformowały o uruchomieniu w grudniu bieżącego roku połączenia z Wrocławia na Lanzarote. Trasa na jedną z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich będzie realizowana raz w tygodniu. Rejsy obsłużą airbusy A320 lub A321. Stolica Dolnego Śląska to jedyne miasto w Polsce, z którego obecnie zdecydowano się uruchomić takie połączenie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony