Partner serwisu

Wizz Air zwiększą oferowanie z Bułgarii. Rejsy do Anglii i Niemiec

Rafał Dybiński 26.08.2021

Wizz Air zwiększą oferowanie z Bułgarii. Rejsy do Anglii i Niemiec
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air uruchomią trzy nowe trasy do Europy Zachodniej z Płowdiw - poinformowano w komunikacie niskokosztowca z Węgier. Miasto w Bułgarii zyska bezpośrednie połączenia do portu Londyn-Luton oraz do Dortmundu i Memmingen. Rejsy obsłuży airbus A320.
- Płowdiw to tętniące życiem miejsce oferujące odwiedzającym unikalną architekturę, festiwale kulturalne i cotygodniowe targi oraz modne restauracje i współczesne galerie - zachęca Marion Geoffroy, dyrektor zarządzający Wizz Air w Wielkiej Brytanii.

Inauguracyjny rejs do stolicy Anglii z Płowdiw zaplanowano 3 listopada. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy i piątki. Wylot z portu Londyn-Luton ustalono na godz. 15:30. Lądowanie w Bułgarii przewidziano na godz. 20:50 lokalnego czasu. Rejs powrotny wystartuje o godz. 21:25 i dotrze nad Tamizę o godz. 22:50 lokalnego czasu. Czasy lotów oszacowano odpowiednio na 200 i 205 minut.

Wizz Air w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy uruchomił już 35 nowych tras w Wielkiej Brytanii. Tylko z portu Londyn-Luton tani przewoźnik z Węgier zaoferuje w najbliższym sezonie zimowym 80 połączeń.

Pierwszy rejs do Dortmundu z Płowdiw zaplanowano natomiast 2 listopada. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki oraz soboty. Wylot z Westfalii ustalono na godz. 9:30. Odrzutowiec niskokosztowca doleci do miejsca docelowego o godz. 13:10 lokalnego czasu. Rejs powrotny wystartuje o godz. 13:40 i wyląduje w Niemczech o godz. 15:25. Czasy lotów w tym przypadku oszacowano odpowiednio na 160 i 165 minut.

Na 6 listopada wreszcie zaplanowano pierwszy rejs do Memmingen z Płowdiw. Połączenie również będzie realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki oraz soboty. Wylot z Bawarii ustalono na godz. 9:15. Lądowanie w Płowdiw przewidziano na godz. 12:25 lokalnego czasu. Rejs powrotny wystartuje o godz. 12:55 i dotrze do Niemiec o godz. 14:15 lokalnego czasu. Czasy lotów oszacowano odpowiednio na 130 i 135 minut.

Wcześniej Wizz Air zapowiedziały uruchomienie kolejnych pięciu nowych połączeń z regionu Bałkanów. Przewoźnik z Europy Środkowo-Wschodniej doleci z serbskiego Belgradu do duńskiego Billund, katalońskiej Barcelony, szwedzkiego Vaxjo oraz niemieckiego portu Frankfurt/Hahn. Z kolei bośniacka Banja Luka zyska bezpośrednie rejsy do Hamburga. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony