Partner serwisu

Wizz Air zawiesza 61 tras, w tym loty do Polski

Emilia Derewienko 30.08.2020

Wizz Air zawiesza 61 tras, w tym loty do Polski
fot. Piotr Bożyk
W związku z zamknięciem granic Węgier od 1 września, niskokosztowy przewoźnik z tego kraju znacznie zredukuje liczbę oferowanych połączeń. 7 września z rozkładu Wizz Air ma zniknąć większość tras, w tym do Polski, co najmniej na miesiąc – informują węgierskie media.
Zgodnie z decyzją rządu węgierskiego, od 1 września cudzoziemcy mogą wjechać na terytorium Węgier tylko w uzasadnionych przypadkach, a obywatele Węgier powracający z zagranicy muszą przejść kwarantannę, z której mogą zostać zwolnieni dwoma negatywnymi testami na koronawirusa.

Zamknięcie granic Węgier pociągnie za sobą konsekwencje wobec linii z tego kraju, Wizz Air. Zmiany w rozkładzie lotów nastąpią w dwóch etapach. Od 1 do 6 września przewoźnik zawiesi jedynie część swoich tras, aby umożliwić obywatelom Węgier, przebywającym za granicą, powrót do kraju. Większe zmiany w harmonogramie lotów nastąpią jednak w dniach od 7 do 30 września – wtedy nastąpią największe redukcje, a w rozkładzie pozostaną najbardziej podstawowe loty.

Po 7 września z Budapesztu Wizz Air będzie wykonywał połączenia do 12 miast, wśród nich nie ma jednak połączenia do Warszawy. Loty do stolicy Polski będą wykonywane jedynie między 1 a 6 września, 2 razy w tygodniu.

Wizz Air może również zawiesić działalność swojej bazy w Debreczynie – od 7 września loty z tego miasta będą wykonywane jedynie do Londynu, samolotem z bazy operacyjnej Luton.

Według linii lotniczych pasażerowie, którzy zarezerwowali bilet na loty Wizz Air za pośrednictwem biura podróży, w tym internetowych platform turystycznych, powinni skontaktować się z firmą, w której bilet został zakupiony. Pasażerowie odwołanych lotów mogą również zażądać bezpłatnego transferu, pełnego zwrotu kosztów i punktów Wizz Air.

Jeśli Wizz Air anuluje określony lot, zainteresowani klienci (posiadacze konta Wizz Air) mogą ubiegać się o 120 proc. pierwotnej ceny w punktach Wizz Air, zwróconych na ich konto Wizz Air lub 100 proc. zwrotu zgodnie z pierwotną metodą płatności, lub darmowy transfer. Linia lotnicza potwierdza, że pasażerowie, którzy nie mogą latać z powodu ograniczeń podróży, podczas gdy ich lot odbywa się zgodnie z planem, mogą anulować bilet i ubiegać się o zwrot kosztów (za opłatę za anulowanie).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony