Partner serwisu

Wizz Air zakłada bazę w Sarajewie. 9 nowych tras do siedmiu krajów

Rafał Dybiński 04.02.2021

Wizz Air zakłada bazę w Sarajewie. 9 nowych tras do siedmiu krajów
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air uruchomią w maju swoją 41. bazę - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Tym razem wybór węgierskiego przewoźnika padł na Sarajewo. Niskokosztowiec w stolicy Bośni i Hercegowiny zbazuje jednego airbusa A320.
Wizz Air planują loty do dziewięciu destynacji w siedmiu krajach z Sarajewa, które zyska bezpośrednie rejsy do szwajcarskiej Bazylei, belgijskiego Charleroi, niemieckiego Dortmundu, holenderskiego Eindhoven, szwedzkiego Goeteborga, duńskiej Kopenhagi, brytyjskiego portu Londyn-Luton, bawarskiego Memmingen oraz francuskiego portu Paryż-Beauvais.

Węgierski przewoźnik zwiększy w ten sposób o połowę swoje oferowanie z Bośni i Hercegowiny. Tanie linie lotnicze z Europy Środkowej po raz pierwszy obsłużyły pasażerów w tym bałkańskim kraju w maju 2013 roku. Wówczas uruchomiona została trasa z Tuzli do szwedzkiego Malmoe.

Wizz Air w ciągu ośmiu lat działalności na terenie Bośni i Hercegowiny obsłużyły w sumie prawie 3 mln pasażerów. - Dostrzegamy potencjał i popyt na tanie podróżowanie w tym kraju. Nasze najnowocześniejsze samoloty oraz wzmocnione środki ochronne zapewnią pasażerom najlepsze warunki sanitarne. Mamy najmłodszą i najbardziej efektywną ekonomicznie flotę samolotów z najniższym wskaźnikiem emisji w Europie. Jestem przekonany, że wywrzemy pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy i branży turystycznej w Bośni i Hercegowinie - podkreślił Andras Rado z biura komunikacji Wizz Air.

– Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że zyskamy połączenia do miast, w których mieszka nasza diaspora. Otwarcie bazy przewoźnika z Węgier w Sarajewie będzie bardzo ważne nie tylko dla rozwoju lotniska, ale także dla całego sektora turystycznego w Bośni i Hercegowinie. Cztery lata temu uruchomiona trasa do Budapesztu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki niej wielu naszych rodaków odwiedziło piękną stolicę Węgier. Poza tym wielu turystów mogło również przybyć do naszego miasta – dodał Nermin Zijadić, dyrektor departamentu ruchu lotniczego w Sarajewie.

Airbus A320 linii Wizz Air od 20 maja poleci trzy razy w tygodniu ze stolicy Bośni i Hercegowiny do Dortmundu i Kopenhagi. Rejsy do niemieckiego Zagłębia Ruhry i stolicy Danii zaplanowano konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty. Dobę później zainaugurowane zostaną połączenia do Bazylei (również trzy razy w tygodniu, a dokładnie w poniedziałki, środy i piątki), Memmingen (dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty), a także do Charleroi oraz portu Londyn-Luton. Rejsy do Belgii i stolicy Anglii zaplanowano w poniedziałki i piątki.

22 maja wystartuje pierwszy lot do portu Paryż-Beauvais. Do stolicy Francji maszyny węgierskiego przewoźnika będą latać z Sarajewa we wtorki i soboty. 23 maja natomiast listę nowych destynacji uzupełnią Goeteborg i Eindhoven. Rejsy do Szwecji oraz Holandii zaplanowano ze stolicy Bośni i Hercegowiny w środy i niedziele.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony