Partner serwisu

Wizz Air zakłada trzecią bazę w Anglii. Cztery nowe trasy

Rafał Dybiński 19.08.2020

Wizz Air zakłada trzecią bazę w Anglii. Cztery nowe trasy
fot. Olsztyn-Mazury
Linie lotnicze Wizz Air poinformowały w oficjalnym komunikacie o założeniu trzeciej bazy na terenie Wielkiej Brytanii. Do portów Londyn-Luton i Doncaster-Sheffield dołączy lotnisko Londyn-Gatwick, skąd uruchomione zostaną cztery trasy.
Rejsy do greckich Aten, włoskiego Neapolu, hiszpańskiej Lanzarote oraz na Maltę obsłuży airbus A321. Początek operacji wyznaczono na 22 października. Pracę na terenie nowej bazy zyska 165 osób.

Wtorki, czwartki, soboty i niedziele zarezerwowano na loty do stolicy Grecji oraz do stolicy Kampanii. Poniedziałki, środy i piątki natomiast będą dniami z rejsami na jedną z Wysp Kanaryjskich oraz na Maltę, których inaugurację zaplanowano na 23 października.

– Założenie naszej nowej bazy i uruchomienie czterech kolejnych tras wzmocni naszą pozycję w Wielkiej Brytanii. Rozwijamy się wciąż i tworzymy nowe miejsca pracy, pomagając w ten sposób odrodzić się miejscowej gospodarce. Teraz jeszcze więcej klientów w rejonie Londynu oraz południowej Anglii może skorzystać z naszych niskich cen biletów i podróżować do swoich ulubionych miejsc wakacyjnych – podkreślił Owain Jones, reprezentujący przewoźnika z Węgier na Wyspach Brytyjskich.

– Nowa baza Wizz Air w Gatwick to dla nas zachęcająca wiadomość, szczególnie w czasach, gdy kryzys wywołany wirusem COVID-19 ma tak negatywny wpływ na całą branżę. Kolejny samolot zbazowany w naszym porcie wzmocni naszą odporność i zagwarantuje pasażerom duży wybór. To oznaka pozytywnych rozmów, jakie prowadzimy z liniami lotniczymi, zarówno istniejącymi, jak i nowymi. Chcemy w ten sposób zabezpieczyć przyszłość naszego lotniska – dodał Stewart Wingate, prezes portu Londyn-Gatwick, który dołączył w ten sposób do grona kilku europejskich ośrodków, w których stacjonować będą na stałe samoloty tanich linii lotniczej z Węgier.

Wcześniej Wizz Air ogłosił założenie swoich baz również w rumuńskim Bacau, niemieckim Dortmundzie, ukraińskim Lwowie, cypryjskiej Larnace, włoskim Mediolanie, albańskiej Tiranie, rosyjskim Sankt-Petersburgu i angielskim porcie Doncaster-Sheffield. Dzięki tym decyzjom pasażerowie zyskają ponad 200 nowych tras jeszcze w 2020 roku, w tym 119 do 69 destynacji z samej Wielkiej Brytanii. Węgierski przewoźnik kilka dni wcześniej zapowiedział także uruchomienie jesienią siedmiu tras z łotewskiej Rygi oraz jednej z estońskiego Tallina.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony