Partner serwisu

Wizz Air zakłada bazę w Burgas. Nowe trasy z Poznania i Wrocławia

Rafał Dybiński 12.02.2021

Wizz Air zakłada bazę w Burgas. Nowe trasy z Poznania i Wrocławia
fot. Olsztyn Mazury
Linie lotnicze Wizz Air zakładają nową sezonową bazę w Burgas i uruchomią latem dziewięć nowych tras, w tym dwie z Polski – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Jedno nowe połączenie zyska Poznań, a drugie Wrocław.
Między 10 czerwca a 12 września 2021 roku na lotnisku w Burgas zostanie zbazowany jeden airbus A320. Taki ruch umożliwi uruchomienie siedmiu nowych tras z ośrodka turystycznego nad Morzem Czarnym. Burgas zyska w ten sposób połączenia do Poznania, Dortmundu, Eindhoven, Kijowa, Liverpoolu, Tel Awiwu i Turku.

Tani przewoźnik z Węgier działa w Bułgarii od 2005 roku, kiedy to odleciał z Sofii pierwszy samolot do Budapesztu. Linie Lotnicze z Europy Wschodniej w ciągu ostatnich 16 lat przewiozły prawie 19 mln pasażerów do i z tego kraju na Bałkanach.

10 czerwca wystartują pierwsze loty z Burgas do Dortmundu i Tel Awiwu. Ich częstotliwość w obu przypadkach ustalono na trzy razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty.

11 czerwca ruszą rejsy do Kijowa, Liverpoolu i Poznania. Do stolicy Ukrainy podróżni znad Morza Czarnego będą mogli przemieścić się trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy i piątki. Loty do portowego miasta w Anglii i stolicy Wielkopolski zaplanowano natomiast na poniedziałki i piątki.

13 czerwca wreszcie listę nowych destynacji z Burgas uzupełnią Eindhoven i Turku. Częstotliwość rejsów do holenderskiej Brabancji oraz do najstarszego fińskiego miasta ustalono na dwa razy w tygodniu, a konkretnie na środy i niedziele.

Wizz Air oprócz siedmiu nowych tras z Bułgarii uruchomią również sezonowe połączenia z Wrocławia do chorwackiego Splitu, a także z mołdawskiego Kiszyniowa do holenderskiego Eindhoven.

Tani przewoźnik z Węgier na początku lutego poinformował także o nowej bazie w Sarajewie, gdzie także zostanie zbazowany jeden airbus A320. Podróżni ze stolicy Bośni i Hercegowiny zyskają loty do do szwajcarskiej Bazylei, belgijskiego Charleroi, niemieckiego Dortmundu, holenderskiego Eindhoven, szwedzkiego Goeteborga, duńskiej Kopenhagi, bawarskiego Memmingen oraz do portów Londyn-Luton i Paryż-Beauvais. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony