Partner serwisu

Wizz Air: Z Gdańska za koło podbiegunowe

Justyna Urbaniak 19.09.2017

Wizz Air: Z Gdańska za koło podbiegunowe
fot. Wizz Air
Wizz Air ogłosił dzisiaj uruchomienie nowej trasy z Gdańska do Tromsø w Norwegii. Najnowsze połączenie przewoźnika będzie działać od 16 grudnia, a loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu.
Tromsø, miasto w północnej części Norwegii, jest głównym ośrodkiem kulturalnym położonym powyżej koła podbiegunowego. Miasto słynie z wyjątkowych miejsc doskonałych do obserwacji zorzy polarnej. Tromsø to nowy kierunek w siatce połączeń Wizz Air – linia oferuje obecnie loty ze 143 lotnisk w Europie i poza jej granicami.

Koło podbiegunowe na wyciągnięcie ręki

- Po niedawnym ogłoszeniu tras do Lizbony i Wilna, z radością ogłaszamy dodanie kolejnego atrakcyjnego kierunku do wciąż rozwijającej się gdańskiej siatki połączeń. Najnowsza oferta WIZZ obejmuje loty z Gdańska do Tromsø trzy razy w tygodniu. Jesteśmy przekonani, że polscy klienci chętnie wybiorą podróże do tego nowoczesnego miasta Arktyki z ciekawym wyborem wydarzeń kulturalnych i zachwycającą przyrodą. Z pewnością nowe połączenie zainteresuje też turystów z Norwegii, którzy chętnie poznają Pomorze, co korzystnie wpłynie na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej w regionie – powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Gdańsk to jedno z pierwszych miast, w których przewoźnik rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu ponad 14 mln pasażerów skorzystało z usług linii na trasach w gdańskiej siatce połączeń. Wizz Air ogłosił ostatnio umieszczenie 6. samolotu w bazie na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, uruchomienie dwóch nowych połączeń do Lizbony i Wilna oraz zwiększenie częstotliwości lotów na najpopularniejszych trasach.

Wraz z nową trasą do Tromsø, Wizz Air oferuje aktualnie 33 trasy z Gdańska do 15 krajów.

Wizz Air aktywny nie tylko w Gdańsku

W ubiegłym roku na trasach z i do naszego kraju samolotami Wizz Air podróżowało ponad 6,9 mln osób (o 13 proc. więcej niż rok wcześniej).

Przewoźnik obecnie posiada sześć baz operacyjnych w Polsce. To bazy umiejscowione na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Oferuje także połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Aby móc rozwijać swoją siatkę, linia rozbudowuje swoją flotę. Ta, do 2024 roku ma się zwiększyć dwukrotnie. Obecnie liczy ona 83 samoloty z grupy A320 (64 A320 i 19 A321). Średni wiek samolotów wynosi 4,4 lata, dzięki czemu jest to jedna z najmłodszych flot wśród głównych europejskich linii lotniczych. Jakiś czas temu spółka Wizz Air złożyła w Airbus zamówienie na 110 samolotów nowej technologii A321neo z zaawansowanymi systemami i silnikami z dostawą od 2019 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony