Partner serwisu

Wizz Air wprowadzą obowiązkowe szczepienia załóg

inf. pras 02.09.2021

Wizz Air wprowadzą obowiązkowe szczepienia załóg
fot. Wizz Air
Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, że od 1 grudnia 2021 roku szczepienia przeciw COVID-19 - lub w szczególnych przypadkach regularne testy antygenowe/PCR - będą obowiązkowe dla wszystkich załóg.
Niskokosztowiec z Europy Środkowo-Wschodniej wdraża politykę w ramach zobowiązania do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów i załóg, a także do wspierania sprawnego i nieprzerwanego realizowania lotów w perspektywie długoterminowej.

Wizz Air wprowadza szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych w odpowiedzi na wyniki badań, które wskazują na ich skuteczność jako najlepszą dostępną formę ochrony przed COVID-19. Na początku pandemii tani przewoźnik z Węgier był pionierem we wprowadzaniu restrykcyjnych środków bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zarówno pasażerów, jak i załogi, zapewniając możliwie najlepsze warunki sanitarne i wspierając zachowywanie dystansu fizycznego.

W miarę trwania pandemii linie lotnicze z Europy Środkowo-Wschodniej w dalszym ciągu wzmacniają stosowane środki ochronne, dzięki polityce realizowanej we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami ochrony zdrowia w bazach Wizz Air. Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe.  – Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników. Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę  – podkreślił József Váradi, prezes Wizz Air.

Flota przewoźnika z Węgier składa się obecnie ze 142 airbusów A320, A320neo, A321 i A321neo, na pokładach których może przemieścić się odpowiednio 180, 186, 230 i 239 podróżnych. Z oferty notowanego na giełdzie w Londynie niskokosztowca skorzystało w roku finansowym F20, kończącym się 31 marca 2020 roku, ponad 40 mln pasażerów. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony