Partner serwisu

Wizz Air uruchomi trzy nowe trasy z Lyonu. Drugie połączenie z Krakowa do Francji

Rafał Dybiński 12.07.2022

Wizz Air uruchomi trzy nowe trasy z Lyonu. Drugie połączenie z Krakowa do Francji
fot. Kraków Airport
Tanie linie lotnicze Wizz Air uruchomią pod koniec lata z portu Lyon-Saint Exupéry trzy nowe trasy, w tym jedną do Krakowa - informuje francuski "Air Journal".
Niskokosztowiec z Węgier dotychczas obsługiwał z Lyonu jedynie połączenia do Bukaresztu i Kluż-Napoki w Rumunii. Ponadto oferuje we Francji loty z Beauvais, Grenoble, Nicei, Miluzy i stołecznego portu Paryż-Orly.

Trzy razy w tygodniu do Rzymu

Inaugurację pierwszej z trzech nowych tras z Lyonu zaplanowano na 6 września. Wówczas tani przewoźnik z Europy Środkowo-Wschodniej uruchomi połączenie do portu Rzym-Fiumicino. Wyloty ze stolicy Włoch zaplanowano trzy razy w tygodniu, a konkretnie we wtorek, czwartek i sobotę, o godz. 17:05 lokalnego czasu. Lądowanie we Francji przewidziano na godz. 18:45. Rejs powrotny wystartuje o godz. 19:20 i doleci do Wiecznego Miasta o godz. 20:45 lokalnego czasu.

Wizz Air na trasie z Lyonu do Rzymu będą konkurować jedynie z brytyjskimi easyJet. Wcześniej takie połączenie oferowały jeszcze Air France. Węgierski niskokosztowiec lata do Rzymu także z dwóch innych miast Francji, a konkretnie z Nicei oraz Miluzy.

Dwa razy w tygodniu do Tirany i Krakowa

Inaugurację drugiej z trzech nowych tras z Lyonu zaplanowano na 12 września. Wówczas tanie linie lotnicze z Europy Środkowo-Wschodniej uruchomią połączenie do Tirany. Wyloty ze stolicy Albanii wyznaczono na godz. 6:40 lokalnego czasu w poniedziałki oraz piątki. Lądowanie we Francji przewidziano na godz. 9:10. Rejs powrotny wystartuje o godz. 9:45 i doleci do Tirany o godz. 12:05. Tej trasy nie będzie obsługiwać żaden inny przewoźnik.

Inaugurację ostatniej z trzech nowych tras z Lyonu, najbardziej interesującej podróżnych z Polski, zaplanowano na 21 września. Wyloty z Krakowa ustalono na godz. 11:25 w środy i niedziele, a od listopada w poniedziałki oraz piątki. Lądowanie we Francji przewidziano na godz. 13:35. Rejs powrotny wystartuje o godz. 14:10 i doleci do stolicy Małopolski o godz. 16:15 lokalnego czasu.

Dla Wizz Air będzie to druga trasa z Krakowa do Francji. Węgierski niskokosztowiec lata także z portu w Balicach do Nicei na Lazurowym Wybrzeżu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony