Partner serwisu

Wizz Air uruchomi siedem nowych tras z Wilna i Tallina

Rafał Dybiński 20.08.2020

Wizz Air uruchomi siedem nowych tras z Wilna i Tallina
Fot. Airbus Media
Linie lotnicze Wizz Air poinformowały w oficjalnym komunikacie o założeniu bazy w Wilnie. Stolica Litwy zyska jesienią dzięki temu połączenia do Birmingham i Liverpoolu, Hamburga, portu Sztokholm-Skavsta, a także do Trondheim. Poza tym węgierski przewoźnik doda jeszcze dwie trasy z Tallina. Stolica Estonii zyska loty do portu Oslo Sandefjord Torp i Trondheim. 
Nowe rejsy z tych dwóch krajów znad Bałtyku obsłuży airbus A320neo, który na stałe będzie stacjonować w Wilnie. Tanie linie lotnicze z Węgier na trasach ze stolicy Litwy przewiozły od 2011 roku prawie 7,7 mln pasażerów. Pracę na terenie nowej bazy zyska 370 osób.

- Uruchamiając pięć nowych tras z Wilna i dwie z Tallina, zapewniamy podróżnym możliwość odkrywania nowych kultur i miast. Jesteśmy przekonani, że nasze bardzo niskie ceny i rozbudowana sieć połączeń przyczynią się do jeszcze większej liczby pasażerów, a także do rozwoju lokalnego sektora turystycznego - podkreślił George Michalopoulos, reprezentujący Wizz Air na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

22 października ruszą pierwsze rejsy z Wilna do Birmingham i Sztokholmu, zaplanowane konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty. Tego samego dnia stolica Litwy zyska również połączenie z Hamburgiem. Do głównego portowego miasta Niemiec loty odbywać się będą w czwartki oraz soboty.

23 października wystartuje pierwszy samolot z Tallina do portu Oslo Sandefjord Torp. Loty do stolicy Norwegii zaplanowano w poniedziałki, środy i piątki. Dzień później stolice Litwy i Estonii zainaugurują rejsy do Trondheim, które będą odbywać się we wtorki i soboty. Listę nowych destynacji uzupełni Liverpool. Do portowego miasta Wielkiej Brytanii będzie można się przemieścić z Wilna od 24 października w każdy wtorek i sobotę.

Wizz Air kilka dni wcześniej zapowiedział także uruchomienie jesienią siedmiu tras z łotewskiej Rygi oraz jednej ze stolicy Estonii. Węgierski przewoźnik ogłosił również w ostatnich miesiącach założenie swoich baz w rumuńskim Bacau, niemieckim Dortmundzie, ukraińskim Lwowie, cypryjskiej Larnace, włoskim Mediolanie, albańskiej Tiranie, rosyjskim Sankt-Petersburgu i angielskich portach Doncaster-Sheffield oraz Londyn-Gatwick. Dzięki tym decyzjom pasażerowie zyskają ponad 200 nowych tras jeszcze w 2020 roku, w tym 119 do 69 destynacji z samej Wielkiej Brytanii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony