Partner serwisu

Wizz Air uruchomi 14 nowych tras z Ukrainy do Włoch. Najwięcej z Kijowa i Lwowa

Rafał Dybiński 21.07.2020

Wizz Air uruchomi 14 nowych tras z Ukrainy do Włoch. Najwięcej z Kijowa i Lwowa
fot. Piotr Bożyk
Linia Wizz Air poinformowała w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu czternastu nowych tras z Ukrainy do Włoch. Miłośnicy podróży powietrznych zyskają więcej możliwości rejsów do Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Neapolu, Werony, Katanii i Bolonii z Kijowa, Lwowa, Charkowa, Odessy oraz Zaporoża. 
Wizz Air rozpoczął regularne loty na Ukrainę w 2008 roku i od tego czasu przewoźnik z Węgier przewiózł ponad 11 milionów pasażerów do oraz z kraju wschodnich sąsiadów Polski. Nowe destynacje na Półwysep Apeniński zwiększyły oferowanie do 77 tras do piętnastu krajów z pięciu lotnisk na Ukrainie.

Najwięcej nowych połączeń, bowiem aż sześć, zyska oczywiście Kijów. Stołeczny port od 14 sierpnia obsłuży trzy razy w tygodniu loty do Neapolu i Wenecji. Rejsy będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. 28 marca przyszłego roku wystartują z Kijowa pierwsze loty do Rzymu i Mediolanu. Do stolicy Włoch będzie można przemieścić się pięć razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Z kolei do stolicy Lombardii maszyny przewoźnika z Węgier odlecą cztery razy w tygodniu, a dokładnie we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. 29 marca listę nowych destynacji z Kijowa uzupełnią Bolonia i Katania. Do środkowych Włoch będzie można polecieć trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy i piątki, natomiast na Sycylię dwa razy w tygodniu, a precyzyjniej w poniedziałki i piątki.

Cztery nowe połączenia na Półwysep Apeniński zyska Lwów. Od 14 sierpnia z byłego miasta Polski ruszą rejsy do Mediolanu, obsługiwane w poniedziałki i piątki. Dwa dni później wystartuje pierwszy lot z Lwowa do Rzymu. Usługa na tym odcinku realizowana będzie w środy i niedziele. 29 marca przyszłego roku uruchomione zostanie połączenie z Weroną, obsługiwane w poniedziałki i piątki. Listę nowych destynacji z Lwowa do Włoch uzupełni 30 marca Katania. Rejsy na Sycylię będą realizowane we wtorek i sobotę.

Dwa nowe połączenia na południe Europy zyska Charków. 26 października ruszą loty do Mediolanu, obsługiwane w poniedziałki oraz piątki. 30 marca przyszłego roku wystartują natomiast pierwsze loty z Charkowa do Wenecji, które będą realizowane we wtorki i soboty.

27 października bieżącego roku bezpośrednie rejsy do Mediolanu zyska także Zaporoże. Usługa na tym odcinku będzie realizowana we wtorki i soboty. Dwa dni później natomiast będzie można się przemieścić z Odessy do Wenecji. Loty na tej trasie będą oferowane w poniedziałki oraz piątki. - Nowe kierunki z Ukrainy podkreślają nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju. Cieszymy się, że do naszej siatki połączeń z Ukrainy możemy dołączyć długo oczekiwane loty do takich ekscytujących miejsc jak Rzym, Mediolan, Wenecja, Neapol, Werona, Katania i Bolonia - dodał George Michalopoulos, dyrektor handlowy w linii lotniczej Wizz Air.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony