Partner serwisu

Wizz Air stracił w marcu blisko milion pasażerów

Rafał Dybiński 04.04.2020

Wizz Air stracił w marcu blisko milion pasażerów
fot. Piotr Bożyk
Tania linia lotnicza Wizz Air poinformowała w oficjalnym komunikacie o dużym spadku liczby pasażerów w marcu bieżącego roku. Dużo słabsze wyniki węgierskiego przewoźnika spowodowane są oczywiście kryzysem związanym z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Wizz Air obsłużył w minionym marcu 1 754 032 podróżnych. Przed rokiem w analogicznym okresie miał 2 721 959 pasażerów. To daje spadek o 36 proc. oraz blisko milionowy w liczbie podróżnych. W porównaniu z lutym bieżącego roku ta różnica jest jeszcze większa, bowiem wówczas z ofert przewoźnika skorzystało 3 014 341 pasażerów. 

Pocieszające dla firmy znad Dunaju, że obłożenie samolotów było na poziomie 92 proc. Przed rokiem ta wartość była niewiele wyższa i wyniosła 94,1 proc. Emisja dwutlenku węgla w przeliczeniu na jednego pasażera zmniejszyła się do 55 gramów, czyli o 3,4 proc. Przed rokiem było to 56,9 gramów. Niepokojące jest jednak to, że cena jednej akcji spółki spadła w ciągu miesiąca o niemal połowę.

Wizz Air oprócz lotów specjalnego przeznaczenia wykonuje aktualnie również rejsy repatriacyjne dla obywateli Węgier wracających do kraju. Tanie linie lotnicze z główną siedzibą w Budapeszcie obsługują Europę Środkowo-Wschodnią, Europę Zachodnią, Gruzję oraz Izrael. Flota przewoźnika liczy 121 samolotów i dociera do 150 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo