Partner serwisu

Wizz Air stawiają odważniej na Cardiff. Nowa baza i dziewięć tras

Rafał Dybiński 05.12.2020

Wizz Air stawiają odważniej na Cardiff. Nowa baza i dziewięć tras
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air kontynuują ekspansję na terenie Wielkiej Brytanii. Tani przewoźnik z Węgier poinformował o uruchomieniu nowej bazy w Cardiff przed sezonem letnim w 2021 roku.
Na lotnisku w stolicy Walii będzie stacjonował jeden Airbus A321. Taki ruch umożliwi uruchomienie dziewięciu nowych tras. Wszystkie połączenia będą dotyczyły głównie destynacji na południu Starego Kontynentu.

Baza w Cardiff będzie już czwartą linii lotniczych znad Dunaju w Wielkiej Brytanii, a zarazem trzecią nową od sierpnia. Wcześniej tani przewoźnik z Europy Środkowej zdecydował się postawić mocniej na porty Londyn-Gatwick oraz Doncaster-Sheffield.

– Cardiff pozostało prawdopodobnie jedyną atrakcyjną brytyjską lokalizacją jeśli weźmiemy pod uwagę niewykorzystany potencjał rynku. W niewielkiej odległości od tego lotniska znajdują się trzy główne miasta Walii. Oprócz Cardiff są to Newport i Swansea. Tak naprawdę w tym regionie nie było jeszcze odpowiedniego taniego przewoźnika – podkreślił Owain Jones, reprezentujący Wizz Air na terenie Wielkiej Brytanii.

Cardiff zyska całoroczne rejsy do Alicante, Faro, Larnaki oraz na Teneryfę. Poza tym sezonowo będzie można przemieścić się do Palma de Mallorca, Heraklionu i na Korfu. Połączenia do Lanzarote i Sharm El Sheikh będą natomiast obsługiwane w sezonie zimowym. – Mamy bank tras, którym przyglądamy się, ale na razie nie ma nic więcej do ogłoszenia. Dostrzegamy jednak wiele możliwości w Cardiff – dodał Jones.

Wizz Air będzie wykorzystywał na terenie Wielkiej Brytanii już czternaście samolotów. Dzięki nim obsłuży 132 trasy z jedenastu lotnisk położonych w Anglii, Szkocji oraz Walii. Roczna zdolność przewozowa w samym Cardiff zwiększy się o ponad 350 tys. miejsc.

– To fantastyczna wiadomość dla Walii, że jedna z wiodących tanich linii lotniczych na świecie zdecydowała się założyć kolejną bazę w Cardiff – podkreślił Spencer Birns, tymczasowy prezes portu stolicy Walii. – Wiemy, że wiele osób mieszkających w Walii marzy o zasłużonym urlopie po tak trudnym roku, a te nowe loty, które są już w sprzedaży z Cardiff, dadzą o wiele więcej możliwości zaplanowania wakacji – podsumował Birns.

Pojawienie się Wizz Air zapewni znaczący impuls stolicy Walii, która została mocno dotknięta upadkiem w marcu bieżącego roku regionalnego przewoźnika Flybe, który jeszcze w 2019 roku oferował stąd 320 tys. miejsc podróżnym. To była jedna trzecia całkowitego oferowania tego lotniska. Cardiff podczas pandemii straciło w ten sposób bezpośrednie połączenia do Edynburga, Glasgow i Newcastle. Ponadto swoją trasę do Doha zawiesiły Qatar Airways. Na styczeń 2021 roku loty do Belfastu zapowiadają jedynie Eastern Airways.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony