Partner serwisu

Wizz Air wzmacnia Kluż-Napokę i Eindhoven. Trzy nowe trasy z Rumunii

Rafał Dybiński 30.10.2020

Wizz Air wzmacnia Kluż-Napokę i Eindhoven. Trzy nowe trasy z Rumunii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air poinformowały w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu w czerwcu przyszłego roku trzech nowych tras z portu Kluż-Napoka w Rumunii do Niemiec. Węgierski przewoźnik zwiększy również częstotliwość połączeń do holenderskiego Eindhoven.  
Port Kluż-Napoka będzie latem 2021 roku realizował już 34 trasy taniej linii lotniczej znad Dunaju do trzynastu krajów. Wizz Air w minionym roku przewiózł z tego miejsca prawie dwa miliony pasażerów.

Historyczna stolica Siedmiogrodu zyska w czerwcu połączenia do portu Karlsruhe/Baden-Baden, które będą realizowane trzy razy w tygodniu oraz do Hamburga i Kolonii, które będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Węgierski przewoźnik postawi mocniej również na Eindhoven, skąd odlatują również samoloty do Rzeszowa. Ośrodek z Brabancji zyska dodatkowe loty do Barcelony, Bergamo, Charleroi, Larnaki, Madrytu, Paryża, Rzymu i portu Londyn-Luton. Linie lotnicze znad Dunaju zbazują w Eindhoven dodatkowo Airbusa A320. To pozwoli zatrudnić w tym miejscu 36 osób.

– Zwiększamy naszą obecność w Rumunii oraz Holandii w tym trudnym dla branży okresie. Takie decyzje podkreślają nasze zaangażowanie i siłę modelu biznesowego. Jesteśmy przekonani, że nowe trasy z Rumunii do Niemiec i dodatkowe połączenia z Holandii do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Belgii i Cypru zyskają zaufanie jeszcze większej liczby pasażerów – podsumował George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Air.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony