Partner serwisu

Wizz Air przewiózł mniej pasażerów w październiku niż we wrześniu

Rafał Dybiński 04.11.2021

Wizz Air przewiózł mniej pasażerów w październiku niż we wrześniu
fot. Piotr Adamczyk/Katowice Airport
Linie lotnicze Wizz Air obsłużyły w październiku bieżącego roku 2 977 286 pasażerów – poinformował w oficjalnym komunikacie niskokosztowiec z Węgier.
Wyniki z dziesiątego miesiąca są nieznacznie słabsze od tych osiągniętych we wrześniu. Wówczas tani przewoźnik z Węgier obsłużył 2 998 797 podróżnych. Najlepszy w tym roku wynik odnotowano jednak w sierpniu, kiedy to z oferty linii lotniczych z Europy Środkowej skorzystało w sumie 3 581 788 pasażerów.

Październikowe statystyki z 2021 roku Wizz Air są oczywiście znacznie lepsze od tych ubiegłego roku. Wówczas przewieziono bowiem 1 146 227 podróżnych, czyli niemal dwukrotnie mniej.

Wypełnienie samolotów było na poziomie 79,5 proc. Dla porównania w poprzednim miesiącu osiągnęło 78,4 proc. Z kolei przed rokiem w październiku było na poziomie 65,9 proc.

Wizz Air w sumie od stycznia do końca października bieżącego roku przewiózł na pokładach swoich odrzutowców 16,9 mln pasażerów. To lepszy wynik niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Wówczas obsłużono bowiem niespełna 15,5 mln podróżnych.

Tani przewoźnik z Węgier niedawno poinformował o uruchomieniu w grudniu bieżącego roku połączenia z Wrocławia na Lanzarote. Trasa na jedną z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich będzie realizowana raz w tygodniu. Rejsy obsłużą airbusy A320 lub A321. Stolica Dolnego Śląska to jedyne miasto w Polsce, z którego obecnie zdecydowano się uruchomić takie połączenie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony