Partner serwisu

Wizz Air poleci z Węgier do Chin? Międzylądowanie w Kazachstanie

Rafał Dybiński 07.04.2021

Wizz Air poleci z Węgier do Chin? Międzylądowanie w Kazachstanie
fot. Piotr Bożyk
Pasażerowie z Węgier być może będą mogli polecieć na trasie z Budapesztu do chińskiego Pekinu z międzylądowaniem w kazachskim Nur-Sułtan - informuje serwis BudFlyer, powołując się na doniesienia strony Kazinform.
Deklarację dotyczącą międzykontynentalnego połączenia złożył we wtorek 6 kwietnia minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó, wizytujący swojego odpowiednika z jednego z największych krajów Azji Środkowej. Kazachstan i Węgry zbliżą do siebie już w czerwcu bezpośrednie rejsy Wizz Air. Tanie linie lotnicze z Europy Środkowej wznowią bowiem wówczas trasę Budapeszt - Nur-Sułtan.

Szijjártó zasugerował, że to właśnie niskokosztowiec znad Dunaju może wydłużyć połączenie ze stolicy Kazachstanu do Pekinu. Byłby to powrót takiej trasy po dłuższej przerwie, kiedy to w marcu ubiegłego roku loty z Budapesztu do stolicy Państwa Środka zawiesiły Air China.

Wizz Air na razie nie potwierdził tych doniesień, ale zapowiedział natomiast uruchomienie rejsów z portu lotniczego Lublin do chorwackiego Splitu. Pierwszy samolot taniego przewoźnika z Węgier wystartuje znad Bystrzycy do Dalmacji nad Adriatykiem dokładnie 13 czerwca. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki i niedziele. Dwa dni wcześniej zostanie również zainaugurowane połączenie do Splitu z Krakowa. Więcej o tych planach niskokosztowca pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony