Partner serwisu

Wizz Air polecą z Abu Zabi do Kuwejtu i na Malediwy

Redakcja/inf. pras. 24.07.2022

Wizz Air polecą z Abu Zabi do Kuwejtu i na Malediwy
fot. Wizz Air
Wizz Air Abu Zabi, czyli ultraniskokosztowe narodowe linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), ogłosiły uruchomienie dwóch nowych tras z Abu Zabi, a konkretnie na rajskie Malediwy i do jednego z kluczowych dla linii miejsc w Zatoce, a mianowicie do Kuwejtu. Nowe połączenia zapewnią podróżnym możliwość odkrywania wakacyjnych miejsc, dzięki przystępnej ofercie taniego przewoźnika. Bilety dostępne są już w sprzedaży na oficjalnej stronie Wizz Air.
Loty z Abu Zabi do Male, gdzie znajduje się główne międzynarodowe lotnisko na Malediwach, Wizz Air będzie realizować od października cztery razy w tygodniu: we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Dla tych, którzy pragną przekonać się, co wyspy mają do zaoferowania, otwarcie nowych tras daje możliwość niedrogiego podróżowania dla osób z ZEA oraz pasażerów przesiadających się z Europy Środkowej i Wschodniej, korzystając z siatki połączeń Wizz Air.

Loty do Kuwejtu, położonego w północno-zachodniej części Zatoki Perskiej, będą odbywać się z Abu Zabi codziennie. To wyjątkowa szansa poznania arabskich tradycji i historii. W mieście Kuwejt znajduje się większość głównych atrakcji turystycznych kraju: Sheikh Jaber Al-Ahmad Cultural Center, zwane nieformalnie Operą Kuwejcką, Wielki Meczet oraz Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Center czy tradycyjny market Souq Al Mubarakiya.

Po dodaniu nowych połączeń, Wizz Air Abu Zabi będzie latać w sumie do 34 miejsc w odległości maksymalnie do pięciu godzin lotu z Abu Zabi. Piąty samolot we flocie oznacza, że rejsy do Kuwejtu i na Malediwy będą odbywać się na pokładzie nowego samolotu typu Airbus A321neo, który zostawia najniższy ślad środowiskowy.

– Ogłoszenie dwóch nowych tras Wizz Air Abu Zabi jest dowodem naszego zaangażowania we wspieranie branży podróżniczej i turystycznej ZEA, łącząc stolicę z wieloma popularnymi wakacyjnymi kierunkami w regionie i na całym świecie. Dołączenie piątego airbusa w październiku wzmocni połączenia z krajami sąsiadującymi w całej Radzie Krajów Zatoki dzięki lotom do Kuwejtu i umożliwi dostęp do lotów na Malediwy. Z radością otwieramy połączenie na Malediwy, które znajdują się wysoko na liście miejsc do odwiedzenia niemal każdego podróżnika – powiedział Owain Jones, Development Officer w Wizz Air. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony