Partner serwisu

Wizz Air połączy w sierpniu Moskwę i Sankt Petersburg z Londynem

Rafał Dybiński 30.07.2020

Wizz Air połączy w sierpniu Moskwę i Sankt Petersburg z Londynem
fot. Piotr Bożyk
Węgierski przewoźnik Wizz Air potwierdził w oficjalnym komunikacie wznowienie w przyszłym miesiącu połączeń z Wielkiej Brytanii do Rosji.
15 sierpnia ruszą pierwsze rejsy z portu Londyn-Stansted na lotniska Sankt Petersburg-Pułkowo oraz Moskwa-Wnukowo. Nad Newę będzie można przemieścić się ze stolicy Anglii raz w tygodniu w środy, natomiast loty do stolicy Rosji będą realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki oraz soboty.

- Cieszymy się, że możemy ponownie uruchomić nasze trasy z Londynu do Moskwy i Sankt Petersburga, dzięki złagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu w Rosji - podkreślił Owain Jones, dyrektor Wizz Air na terenie Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy jedynym brytyjskim przewoźnikiem łączącym Londyn z Sankt Petersburgiem i czujemy dumę, że możemy zapewnić naszym klientom wyjątkowe możliwości podróżowania - dodał Owain Jones.

Wizz Air ogłosił wcześniej w czerwcu plany otwarcia nowej bazy nad Newą oraz umieszczeniu tam drugiego airbusa A320. Tanie linie lotnicze będą od grudnia obsługiwać rejsy do Bergamo, Bolonii, Turynu i Wenecji. Na marzec przyszłego roku zaplanowano natomiast loty do Katanii na Sycylię. A320 będzie również latać jesienią z Sankt Petersburga do Salzburga, Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu i na Maltę.

Tani przewoźnik z Węgier przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 obsługiwał codzienne połączenia znad Newy do Budapesztu i portu Londyn-Luton. Z kolei Aerofłot latał przed pandemią z Sankt Petersburga do Mediolanu i Rzymu, a S7 Airlines do Werony. Wszystkie trzy trasy zostały zawieszone w marcu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony